Детаљ са утакмице ФК Црвена звезда – Каират - Sputnik Србија

Звезда по нотама Катаија и Иванића прегазила Каират!

Фудбалери Црвене звезде победили су Каират 5:0 и укупним резултатом 6:2 пласирали су се у треће коло квалификација за Лигу шампиона.
Голове у тријумфу актуелног шампиона Србије постигли су Катаи, два пута, Диони, Иванић и Фалко, а противник у наредној фази биће им Шериф из Тираспоља.
Пред Звездом је био тежак задатак јер су у првом сусрету поражени 2:1, међутим, у реваншу смо видели оне црвено-беле који су претходних сезона играли сјајан фудбал у Европи.
Екипа Дејана Станковића од старта утакмице контролисала је темпо меча, а у деветом минуту начела је мрежу противника. Александар Катаи упутио је сјајан ударац са 25 метара и прецизним шутем матирао је голмана казахстанког клуба.
Наставио је шампион Србије да притиска и у 21. минуту видели смо нови гол. Драговић је сјајно одузео лопту, Диони ју је још боље примио и потом је ударцем у даљи угао погодио за 2:0.
Звезда је играла као у трансу, само минут касније Катаи је имао велику шансу, али му је блокиран ударац.
У 29. минуту запретио је Филипо Фалко, а у 31. шансу је имао и Мирко Иванић. У оба наврата црвено-бели били су јако близу гола, али мрежа је мировала и на семафору се резултат није мењао.
Тако је било до 41. минута. Иванић је срушен на 17 метара од гола, одговорност је преузео Катаи и новим сјајним ударцем погодио је за 3:0.
До полувремена резултат се није мењао, те се на паузу отишло са три гола предности шампиона Србије.
Црвено-бели нису се зауставили на три гола и у наставку утакмице постигли су још два.
Играо се 49. минут када је Родић одузео лопту играчима Каирата, потом је пронашао Иванића који је снажним ударцем погодио за 4:0.
Шест минута касније Филипо Фалко имао је велику шансу, а није прошло ни 60 секунди од тог покушаја када је постигну и пети гол.
Италијан је овога пута имао срећу, те му је ударац завршио иза леђа голмана Казахстана.
Звезда је до краја рутински одржавала предност и заслужено се пласирала у наредну фазу квалификација за Лигу шампиона.
22:28 28.07.2021
Крај!
Убедљива победа Црвене звезде!
22:21 28.07.2021
88' – 5:0 – Бен погодио стативу
Звезда хоће и до шестог гола.
22:19 28.07.2021
86' – 5:0 – прилика за Звезду
Бен је центрирао из корнера. Лопта је дошла до Драговића који је нешто лошије захватио лопту и пропала је шанса.
22:13 28.07.2021
79' – 5:0 – измене у Звезди
Талентовани Лазетић заменио је Катаија, док је Крстичић ушао уместо Канге.
22:12 28.07.2021
78' – 5:0 – рутински привођење утакмице крају
Звезда има све у својим рукама, те је пласман у наредну фазу из минута и минут све извеснији.
22:03 28.07.2021
70' – 5:0 – Звезда прети
Иванић је сјајно пронашао Гајића који је одлучио да шутира, иако је у казненом имао тројицу фудбалера.
22:01 28.07.2021
68' – 5:0 – добар продор Крстовића
Покушао је да пронађе Бена, али је упутио нешто лошији центаршут.
21:59 28.07.2021
66' – 5:0 – опао темпо меча
Очекивано је Звезда „спустила лопту“, игра се сада мирније и најважније је да се нико не повреди.
21:53 28.07.2021
60' – 5:0 – црвено-бели лете по терену
Шансу је имао Мирко Иванић. Ударац му је завршио поред стативе.
21:52 28.07.2021
59' – 5:0 – лош ударац Лава
Искусни бразилски нападач шутирао је преко пречке.
21:48 28.07.2021
56' – 5:0 – спектакл, нови гол!
Сјајан ударац Филипа Фалка у даљи угао! Италијан је коначно погодио.
55' – 4:0 – велика шанса за Фалка!
Сјајно је прошао, ушао је у казнени простор, али је био непрецизан и лопта је отишла поред стативе.
21:46 28.07.2021
53' – 4:0 – Звезда крупним корацима иде ка трећем колу
За сада све иде по плану.
21:42 28.07.2021
49' – 4:0 – доминација Звезде!
Погодио је Мирко Иванић! Родић му је послао сјајну лопту, а офанзивни везни Звезде је ударцем под пречку погодио за 4:0.
21:39 28.07.2021
46' – 3:0 – почело је друго полувреме!
Први напад имају црвено-бели.
21:27 28.07.2021
Славље на трибинама после трећег гола Звезде
21:22 28.07.2021
45' – 3:0 – крај првог полувремена!
Најбоља игра Звезде ове сезоне. Али, посао није готов јер има још 45 минута.
21:14 28.07.2021
42' – 3:0 – МАГИКО!
Александар Катаи погодио је из слободног ударца за великих 3:0! Мајсторе!
21:11 28.07.2021
39' – 2:0 – прилика за Дионија
Катаи је асистирао, француски нападач имао је човек на леђима и упутио је добар ударац, али је голман одбранио.
21:10 28.07.2021
38' – 2:0 – Звезда контролише игру
Црвено-бели заслужено имају два гола предности јер од старта контролишу темпо меча.