Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.

Зорана је наместила нишан, Милош и Мартин испустили медаљу

© REUTERS / ANN WANGЗорана Аруновић
Зорана Аруновић - Sputnik Србија, 1920, 29.07.2021
Српски спортисти се нису прославили у ноћи између среде и четвртка на Олимпијским играма, али је најбољи утисак оставила Зорана Аруновић у такмичењу на 25 метара ваздушним пиштољем, освојивши прво место после једног дела квалификација.
Она је имала одличан наступ, у првој рунди је имала 100 кругова, у другој 97, а у трећој 99 за прво место у квалификацијама за финале.
Аруновићевој следи пуцање брзом паљбом, осам најбољих ће се пласирати у финале, а тај окршај је заказан за ноћ између четвртка и петка.
Медаљу су испустили веслачи, Милош Васић и Мартин Мачковић су завршили финалну трку на петом месту.
Без пласмана је остао и џудиста Александар Кукољ који је најпре победио Такита Такајаву, али је потом доживео пораз од бившег светског првака Гуама Чоа.