Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.

Дурент оборио рекорд – „Дрим тим“ у четвртфиналу Игара

© Фото : ФИБАДетаљ са утакмице САД – Чешка
Детаљ са утакмице САД – Чешка - Sputnik Србија, 1920, 31.07.2021
Кошаркашка репрезентација Сједињених Америчких Држава победила је Чешку 119:84 и пласирала се у четвртфинале Олимпијских игара у Токију.
Изабраници Грега Поповича на старту Игара доживели су неочекивани пораз од Француске, али то је иза њих што показују убедљиви тријумфи против Ирана и Чешке.
Американци нису најбоље отворили утакмицу, после прве четвртини имали су седам поена заостатка (18:25), али су после тога ушли у свој препознатљив ритам и за две деонице сломили су отпор противника.
Другу четвртину добили су 29:18, трећу 35:17 и ту је био крај утакмице. У последњој су само одрадили посао и на крају су уписали рутинску победу.
На утакмици је и оборен Кармела Ентонија по броју поена за национални тим Америке. Нови рекорд је Кевин Дурент који је постигао 23 поена и уз то је имао осам скокова и шест асистенција.
Пратили су га Тејтум са 27 поена, Холидеј је постигао 11, а Лавин је утакмицу завршио са 13.
У пораженом тиму истакао се Блејк Шилб са 17 поена, Весели је убацио 13, Балвин 15, док је Саторански имао 12 поена, шест скокова и осам асистенција.
Раније у току дана Француска је победила Иран и максималним учинком је завршила групну фазу, баш као и Аустралија која је победила Немачку.
Пласман даље обезбедила је и Италија која је победила Нигерију и тиме јој нанела трећи пораз у исто толико утакмица.