Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.

Словенија у полуфиналу Олимпијских игара!

© Фото : ФИБАЛука Дончић (Словенија) – ОИ Токио
Лука Дончић (Словенија) – ОИ Токио - Sputnik Србија, 1920, 03.08.2021
Кошаркаши Словеније победили су Немачку 94:70 и пласирали су се у полуфинале Олимпијских игара у Токију.
Изабраници Александра Секулића у четвртој четвртини сломили су отпор противника тројкама, прво Дончића, а потом и Препелича.
Утакмица је решена на пет минута до краја када је Словенија повела +19 (82:63) и до краја Панцери нису успели да се врате.
Дончић је био сјајан, али поново се показало да Словенија није само један кошаркаш и одличном тимском игром дошли су до четири најбоље репрезентације у Токију.
Страшну партију одиграо је Зоран Драгић који је био готово непогрешив из игре – 6/6 за два, 5/7 за три (27 поена), шест скокова, три асистенције и украдене лопте.
Одлично је одиграо и натурализовани Американац Мајк Тоби који је имао дабл-дабл учинак – 13 поена и 11 скокова.
Дончић је био веома близу трипл-дабла, пошто је за 33 минута на терену постигао 20 поена и уз то је имао осам скокова и 11 асистенција.
Добри су били и Препелич и Блажич са девет поена, док је Чанчар утакмицу завршио са осам.
У пораженом тиму није било много расположених, те су само Ло и Гифај били двоцифрени са 11 и 10 поена.
Словенија ће у полуфиналу играти против бољег из сусрета Француска – Италија.