Европски Чукарички разбио Швеђане!

© Фото : Скриншот / ТВ Арена спортФудбалери Чукаричког
Фудбалери Чукаричког  - Sputnik Србија, 1920, 05.08.2021
Фудбалери Чукаричког победили су Хамарби 3:1 у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу конференција.
Екипа са Бановог брда одиграла је сјајну утакмицу и направила је изненађење победивши екипу српског тренера Милоша Милојевића – некадашњег помоћника у Црвеној звезди.
Реванш утакмица игра се за седам дана у Шведској и Чукарички има велику шансу да прође даље јер се од ове сезоне не рачуна гол у гостима.
Од старта утакмице домаћи играчи играли су на високом нивоу и у 22. минуту постигли су гол. Кајевић се нашао у улози асистента, а Јовановић је погодио за 1-0.
Ипак, до изједначења се није дуго чекало. Лудвигсон је искористио лопту Селманија и само три минута касније поравнао је резултат.
Овај гол није омео Чуку, наставили су са добром игром и иста им се исплатила. Марко Доцић у 40. минуту погодио је за 2:1 и екипа је на паузу отишла са голом предности.
У наставку меча видели смо још један гол, а стрелац је поново био капитен Доцић. Играо се 52. минут када је други пут затресао мрежу гостију.
До краја утакмице није било голова, а могло је да их буде – и то у мрежи Хамарбија. Ипак, мреже су мировале и остало је 3-1.
Раније у току дана Војводина је изгубила од ЛАСК-а, док је Партизан одиграо нерешено у Сочију.