Олимпијски пламен Токио 2020. - Sputnik Србија, 1920
Олимпијске игре у Токију
Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.

Доминација Бразила – друго узастопно злато на ОИ у фудбалу! /видео/

© AP Photo / Andre PennerБразилски фудбалер Малком прославља гол у финалу Олимпијских игара против Шпаније
Бразилски фудбалер Малком прославља гол у финалу Олимпијских игара против Шпаније - Sputnik Србија, 1920, 07.08.2021
Фудбалери Бразила освојили су Олимпијске игре у Токију победивши Шпанију у финалу резултатом 2:1.
Бразил је освојио Игре после продужетака, након што је у регуларном току било 1:1.
Селесао је други пут у низу постао олимпијски шампион, након што је исто учинио пре пет година у Рио де Жанеиру, када је после пенала у финалу савладана Немачка.
У Токију је виђено веома занимљиво финале, уз промашен пенал, а онда гол одлуке Малкома у 108. минуту.
Након неколико прилика на обе стране Матеус Куња је изборио пенал у 35. минуту, али је Ришарлисон послао лопту далеко изнад пречке.
Ипак, Бразилци су водили на полувремену, а стрелац је био управо Куња.
Он је искористио додавање искусног Данија Алвеша за 1:0.
Бранилац злата је веома лако могао да дуплира предност на почетку другог полувремена, али није имао среће, па је уследила казна.
Микел Ојарсабал је натрчао на центаршут Карлоса Солера и закуцао лопоту у мрежу за 1:1.
Шпанци су у завршници меча имали неколико сјајних прилика, али се на крају, ипак, отишло у продужетке.
У додатних 30 минута није било превише узбуђења, уз притисак Бразила који је уродио плодом у 108. минуту.
Тада је Малком показао завидну брзину, посрамио штопера Хесуса Ваљеха и рутински решио ситуацију један на један са голманом за 2:1.
Готово је: „Меси је наш“