Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.

Невероватно самопоуздање Српкиње: „Идем да узмем оно што ми припада“ /видео/

© REUTERS / CARL RECINEСрпска каратисткиња Јована Прековић
Српска каратисткиња Јована Прековић - Sputnik Србија, 1920, 07.08.2021
Јована Прековић, српска каратисткиња, пре одласка на Олимпијске игре у Токио била је уверена да ће освојити медаљу и неколико недеља касније испунила је обећано.
Прековићева је у Јапану освојила златну медаљу и донела је србији седмо одличје, а друго најсјајније.
Прековићева је актуелна двострука европска шампионка, светска првакиња, те су јој та звања дала за право да најави злато у Токију.
„Све сам видела, са свима сам одрадила меч. Попела сам се на постоље, знам где сам, шта сам, идем само да узмем оно што ми припада. Како сам самоуверено ово рекла“, рекла је Прековићева у емисији Б92 – „Њена правила са Нином“.
Српска каратисткиња прво је у групној фази победила Мароканку Бтисам Садини са 3:1, Перуанку Александру Гранде Риско са 1:0 и Урајинку Аниту Серогину са 6:4.
То јој је донело минимум бронзу, али није желела да се заустави на томе. У полуфиналу била је боља од Туркињу Мерве Чобан, док је у великом финалу савладала Кинескињу Сјаојан Јин.
Јована је Србији донела седму медаљу у Токију, а другу златну, те је у Јапану интонирана химна „Боже правде“.
Српска каратискиња Јована Прековић - Sputnik Србија, 1920, 06.08.2021
Орило се „Боже правде“ – због Јоване /видео/
Јована Прековић - Sputnik Србија, 1920, 06.08.2021
Јована Прековић је олимпијски шампион!
Јована Прековић прославља пласман у финале Олимпијских игара - Sputnik Србија, 1920, 06.08.2021
Србија напада ново злато – Јована Прековић доминантно до финала!