Било је болно гледати мучење „старе даме“

© Depositphotos.com / PhanuwatNandeeФудбал
Фудбал - Sputnik Србија, 1920, 13.08.2021
Фудбалери Војводине доживели су дебакл у реванш мечу трећег кола квалификација за Лигу конференција, где су поражени од ЛАСК-а резултатом 6:1.
„Новосадска стара дама“ доживела је право понижење у Аустрији, где је њену мрежу до врха напунио ЛАСК. Болно је било гледати све оно што се догађа Војводини.
Пораз је могао да буде и убедљивији да гол црвено-белих из Новог Сада није чувао Никола Симић.
После минималног пораза на „Карађорђу“ Војводина је рано повела у Аустрији, преко Уроша Кабића већ у 13. минуту, али је онда уследио тотални потоп српског представника у Европи.
Тим који с клупе води некадашњи дефанзивац Црвене звезде Славољуб Ђорђевић држао се резултатски до полувремена, где је било 1:1.
А онда у других 45 минута - катастрофа! Помрачење! Чак пет пута капитулирала је одбрана Војводине, и на крају је резултат био 6:1 у корист аустријског представника, док је „стара дама“ претрпела озбиљан ударац на психолошком плану и Ђорђевић ће морати под хитно да покуша да врати екипу, која је сасвим пристојно изгледала на старту сезоне, чак је и на Маракани одиграла меч без голова.
Станојевић: Као да смо ушли у Лигу шампиона
Хладнокрвни Партизан после драме елиминисао Сочи!