Исписана историја – Брентфорд после 74 године славио у елитном енглеском рангу!

© AP Photo / Ian WaltonФудбалери ФК Брентфорд славе гол против Арсенала
Фудбалери ФК Брентфорд славе гол против Арсенала - Sputnik Србија, 1920, 13.08.2021
Фудбалери Брентофрда победили су Арсенал 2:0, у првој утакмици првог кола Премијер лиге. „Пчеле“, како је надимак фудбалера Брентфорда, оствариле су прву победу у историји у Премијер лиги, као и прву после 74 године у елитном рангу енглеског фудбала.
Брентфорд нема историју богату великим трофејима, кроз 20. век играли су углавном у нижим енглеским лигама и ово је први пут да играју у Премијер лиги откако је она оформљена почетком 90-тих прошлог века.
Гол у елити, односно у најјачем клупском енглеском такмичењу нису постигли од 1947. године, те је овај сусрет са Арсеналом по много чему био посебан за клуб и навијаче Брентфорда.
И, исход је најбољи могући – историјска победа и три бода за прво место Премијер лиге, макар на једно вече.
Арсенал је имао више лопту у ногама, више шутева ка голу противника, али фалила је реализација и „Пчеле“ су заслужено уписале нова три бода.
Играо се 22. минут када је Канос искористио непажњу одбране „Тобџија“ и ударцем у ближи угао савладао је Берна Лена.
Уследила је експлозија одушевљења на трибинама стадиона Брентфорда, пошто су навијачи чекали на гол у елити пуне 74 године.
Девет минута касније виђена је контроверзна ситуација у казненом домаћина. Балогун је пао, али арбитар није показао на белу тачку и игра се наставила.
До краја полувремена није великих шанси и домаћин је имао гол предности на петнаестоминутној паузи.
Арсенал је одмах на старту другог периода покушао да дође од изједначења. Смит Роув био је у соло акцији, али му је голман Брентфорда одбранио.
Уследио је нешто мирнији период меча, а онда у 73. нови шок за Арсенал. Норгор се нашао на правом месту и главом из петерца савладао Лена.
Арсенал је до краја утакмице имао две шансе, преко Џаке и Пепеа, али мрежа није хтела иза леђа голмана Раје и домаћин је забележио прву победу у Премијер лиги у историји клуба.