Лидер Суперлиге се „саплео“ у лудом мечу са осам голова

CC0 / Unsplash / Фудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 14.08.2021
ТСЦ из Бачке Тополе ремизирао је као домаћин са Радничким из Крагујевца у мечу 5. кола Суперлиге Србије, у којем је постигнуто чак осам голова – 4:4 (2:1).
ТСЦ, који с клупе води некадашњи селектор Србије Младен Крстајић, пропустио је прилику да упише и максималну пету победу.
Меси ПСЖ - Sputnik Србија, 1920, 14.08.2021
Спутњикова камера у Паризу испред Парка Принчева – због Месија
Примили су гол из пенала у 96. минуту, када је сигуран био Марко Мирић.
ТСЦ се после ремија пробио на врх табеле, али има утакмицу више од Партизана који је на 12 бодова из четири одиграна кола, меч с Металцем је одложен због обавеза у Европи.
Што се тиче утакмице између ТСЦ и Радничког из Крагујевца, домаћи су повели у Сенти преко Михајла Бањца у 14. минуту, а изједначење гостима донео је Борисав Бурмаз у 22. минуту.
Само четири минута касније нови погодак, стрелац је Ђуро Зец. То је уједно био и резултат на полувремену – 2:1.
Бањац је поново погодио, овога пута у 56. минуту, али се нису предавали Крагујевчани који су прво преко Марка Мирића у 72. минуту смањили, а затим преко Филиповића успели поново да изједначе – 3:3.
Ни ту није био крај драми, головима и узбуђењима у Сенти. ТСЦ је преко Леандра у 88. минуту успео да дође до нове предности.
Све је ишло ка томе да тим из Бачке Тополе упише нову „тројку“, чак пету победу из пет кола, али је досуђен пенал за Раднички, који је реализовао Марко Мирић у 96. минуту.
Тим Младена Крстајића је лидер са 13 бодова, а у наредном колу гостују Црвеној звезди, док Раднички дочекује Чукарички.