Лидс се играо са Ђаволом, па награбусио /видео/

© AP Photo / Jon SuperМанчестер јунајтед
Манчестер јунајтед - Sputnik Србија, 1920, 14.08.2021
Страшан старт Манчестер јунајтеда у новој сезони Премијер лиге. На Олд Трафорду је демолиран Лидс резултатом 5:1 (1:0), а маестрални Португалац Бруно Фернандеш постигао је три гола, док је Пол Погба уписао четири асистенције.
Црвени ђаволи показали су на самом старту нове сезоне да имају и те како респектабилан тим, дугачку клупу и да могу да се умешају у борбу за трофеј Премијер лиге, у којем је по ко зна који пут апсолутни фаворит њихов градски ривал - Сити са квотом 1.70.
Лидс је стигао на Театар снова с намером да се надиграва, а меч за њих се претворио у кошмар!
Фудбалер Арсенала Букајо Сака - Sputnik Србија, 1920, 14.08.2021
Сјајан гест – стојеће овације за трагичара Енглеске /видео/
У дану када су промовисали Рафаела Варана пред 75.000 људи, Бруно Фернандеш је први пронашао пут до мреже Лидса у 30. минуту и био је то једини погодак у првих 45. минута.
На старту другог „киша погодака“. Лук Ејлинг је у 48. минуту донео изједначење гостима, а онда се разгоропадио Јунајтед. Прво је Гринвуд поново донео предност, на асистенцију Погбе.
Уследила је рапсодија Бруна Фернандеша и два гола Португалца у распону од шест минута.
Ас Манчестер јунајтеда прво је у 54. минуту погодио на асистенцију Погбе, да би у 60. поново био езгекутор, само што је сада Линделоф био асистент - 4:1.
Пети гол за Јунајтед пао је већ у 68.минуту, стрелац је био Фред.
Бивши српски репрезентативац Немања Матић ушао је у игру уместо Скота Мектоминија у 69. минуту, и после тога није било промене резултата.
Траву на Олд Трафорду у Премијер лиги осетио је и Џејдон Санчо, који је овог лета стигао из Борусије Дортмунд.
Исписана историја – Брентфорд после 74 године славио у елитном енглеском рангу!