Крај за Крајиновића на почетку

© AFP 2023 / WILLIAM WESTСрпски тенисер Филип Крајиновић
Српски тенисер Филип Крајиновић - Sputnik Србија, 1920, 17.08.2021
Српски тенисер Филип Крајиновић завршио је учешће на Мастерсу у Синсинатију већ у првом колу. Иако је први сет добио резултатом 6:0, уследио је невероватан пад у игри и пораз од Алекса де Минора - 6:4, 6:4.
Маестрално је Србин играо и деловао на терену против 18. рекета планете и у првом сету „сервирао је кромпир“ ривалу.
Ипак, у преостала два сета Де Минор је успео да преокрене резултат и да оба пута слави 6:4.
Када је други сет у питању, Де Минор је одлучујући брејк направио у петом гему што је било довољно за изједначење у сетовима.
Одлучујући сет је после уводна два гема, у којима су Србин и Аустралијанац сачували сервисе, настављен са три брејка.
Прво је Крајиновић предао сервис, затим је уследио рибрејк, али је Де Минор још једном успео да „украде“ сервис Србину.
На крају је одржавао стечену предност и славио резултатом 6:4.
Де Минор ће у наредном колу играти против победника дуела Гаел Монфис - Душан Лајовић.
Ђоковић о Британцима: Ти ужасни људи...