Ивана није направила ново чудо, али је била пета на свету!

© Фото : Српски атлетски савезСрпска атлетичарка Ивана Илић
Српска атлетичарка Ивана Илић - Sputnik Србија, 1920, 19.08.2021
Млада српска атлетичарка Ивана Илић освојила је пето место на јуниорском светском првенству у Кенији.
Она се у финале пласирала трећим местом у укупном пласману временом 11.50 секунди, међутим лоше време и померање такмичења утицали су на лош старт наше атлетичарке, те је финале завршила као петопласирана са 11.54 секунди.
Подсетимо, Ивана је прошлог месеца на Европском првенству у Естонији постала јуниорска вицешампионка Старог континента након што је финалну трку на 100 м истрчала за 11.42 секунди, заузела друго место и направила чудо исписавши историју Србије.
Прво место освојила Тина Клејтон (ЈАМ) резултатом 11.09 с, друго место заузела је Беатрис Масилинги резултатом 11.39 с (НАМ) и треће место припало је атлетичарки Швајцарске репрезентације Мелиси Гучмит која је дошла до бронзане медаље резултатом 11.51 с.
Ивана ће трчати и у квалификацијама на 200 м које су на програму у петак од 10 часова.