Милош Јојић - Sputnik Србија

Партизан се удавио на Азорским острвима /видео/

Фудбалери Партизана поражени су од Санта Кларе резултатом 2:1 (1:0) у првом мечу плеј-офа Лиге конференција. Лоше су црно-бели отворили меч, рано су примили гол, имали су и два поготка заостатка, али су преко Вујачића у 55. минуту успели да се врате и да сачувају наду да идућег четвртка у Хумској, могу да заиграју у Европи.
Катастрофално је Партизан отворио утакмицу на Азорским острвима.
Одбрана црно-белих капитулирала је већ у четвртом минуту, после смушене реакције Вујачића, где се најбоље снашао Карлос Карваљо који је успео да матира Поповића.
Било је потребно петнаестак минута црно-белима да дођу себи у Португалији и да преузму теренску иницијативу.
Ипак, Партизан офанзивно није постојао. Бекови Урошевић и Миљковић без офанзивне улоге, без паса унапред, без центаршута употребљивог ка усамљеном Рикарду Гомешу.
До полувремена су мреже мировале, да би поново четврти минут другог полувремена био кобан по српског вицешампиона.
Просто је невероватно како је комплетна одбрана Партизана дозволила Јапанцу Морити да ноншалантно „отвори стопало“ и погоди даљи угао Поповићевог гола - 2:0.
Слутило је на кастарфору црно-белих у тим тренуцима, али је после шока брзо уследио најбољи могући одговор.
Вујачић је главом са три метра погодио мрежу Санта Кларе, после уигране акције из прекида који је извео Бибрас Натхо, а касније је Шћекић асистирао Вујачићу.
Могао је Партизан можда и до изједначења да се огласио главни судија из Холандије, који није показао на белу тачку у 69. минуту, када је Виљануева с леђа и то с две ноге оборио Рикарда Гомеша у казненом простору.
До краја сусрета Александар Станојевић је покушао увођењем Суме уместо Натха, као и Смиљанића који је заменио Шћекића, али је резултат остао непромењен.
Чини се да је Партизан превише респектовао Санта Клару, која је просечан португалски тим.
Ипак, јасно је да ће црно-бели идућег четвртка у крцатој Хумској све карте бацити на тријумф, који би им трасирао пут у групну фазу Лиге конференције.
Меч Санта Клара - Партизан могли сте да пратите уживо уз Спутњик спорт.
Изабраници Александра Станојевића фаворити су против Португалаца који сусрет дочекују ослабљени јер је десет фудбалера заражено вирусом корона.
Ни Партизан неће бити комплетан јер недостају Саша Здјелар, Данило Пантић и Немања Јовић.
Ток меча пратите уз Спутњик спорт.
00:22 20.08.2021
94' - Крај меча!
Партизан је поражен од Санта Кларе резултатом 2:1 у првом мечу плеј-офа за Лигу конференција.
00:19 20.08.2021
92' - Урошевић добија жути
Беспотребно је леви бек Партизана добио жути картон.
00:18 20.08.2021
90' - Играће се још четири минута
Главни судија продужио је због великог броја измена и прекида утакмицу за четири минута.
00:13 20.08.2021
86' - Лутовцу жути!
Преагресиван је био Александар Лутовац, који је рвачким захватом покушао да обори ривала, а судија га је „наградио“ јавном опоменом.
00:11 20.08.2021
85' Марковић изашао
Лазара Марковића заменио је Никола Терзић.
84' Пети, па шести корнер за Партизан
Први у другом полувремену, а пети укупно. Ипак, није било узбуђења, али је одмах уследила прилика за поправни. Досуђен је прекшрај у нападу после центаршута.
00:09 20.08.2021
82' - Линколн запретио
Солидну леву ногу имао Линколн, који је из трка шутирао, али је лопта прозујала поред Поповићевог гола.
00:04 20.08.2021
77' - Смиљанић на терену
Милан Лола Смиљанић заменио је Шћекића и преузео капитенску траку од Лазара Марковића.
00:02 20.08.2021
75' - Нова измена у Санта Клари
Изашао је из игре стрелац Морита, заменио га је Жоао Алфонсо.
23:57 19.08.2021
69' - Да ли је Партизан оштећен?
Виљануева је стартовао с две ноге у казненом простору над Рикардом Гомешом, у акцији из које је су блокирани покушаји Суме и Марковића, али се главни судија није огласио.
23:56 19.08.2021
69' - Велика шанса за Партизан
Сума је био у шанси али је Фернандеш одбранио, затим је блокиран и покушај Лазара Марковића, да би на крају играчи Санта Кларе избацили лопту далеко из свог казненог простора. Лако је могао Партизан до изједначења.
23:53 19.08.2021
66' - Мења и Санта Клара
Излази Руи Кошта, на терену је Рикардињо, офанзивни везни фудбалер.
23:47 19.08.2021
60' - Сјајна одбрана Поповића
Линколн је опробао левицу из приличне удаљености из слободног ударца, али је голман Партизана фантастично одбранио.
23:44 19.08.2021
54' - Станојевић мења
Изашао је из игр Бибрас Натхо, њега је заменио Сејдуба Сума.
23:41 19.08.2021
53' - Гооол! Вујачић погађа!
Лепо одиграна комбинација коју је голом завршио Игор Вујачић. Натхо је извео прекид, упослио је у казненом простору Шћекића који је додао Вујачићу, а овај погодио главом мрежу са три метра.
23:36 19.08.2021
49' - Гооол! Санта Клара води 2:0!
Поново четврти минут, само другог полувремена. Санта Клара преко Морите стиже до велике предности. Опет млака одбрана црно-белих, Јапанац је рутински десном ногом по земљи послао лопту у мрежу.
23:34 19.08.2021
47' - Марковићев покушај заустављен
Експресно су црно-бели могли до издјеначења. У прилици се нашао Лазар Марковић, који је ушао у казнени простор Санта Кларе с десне стране, покушао је левом, слабијом ногом, али је голман спремно дочекао тај ударац.
23:33 19.08.2021
46' - Почело је друго полувреме
Партизан ће у наставку покушати да анулира предност Португалаца.
23:17 19.08.2021
45' - Полувреме 1:0
Није главни судија хтео да продужи ни минут утакмицу на стадиону „Сао Мигел“. Санта Клара има предност голом Карлоса Карваља из четвртог минута.
23:15 19.08.2021
44' - Изједначен посед
Санта Клара и Партизан имају по 50 одсто лопту у поседу, али је Партизан тај који има гол заостатка...