Фудбалери ФК Црвена звезда - Sputnik Србија

Звезда у групној фази Лиге Европе!

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у групну фазу Лиге Европе победом у двомечу против Клужа укупним резултатом 6:1.
Актуелни шампион Србије пету сезону заредом играће у групној фази европског такмичења, што је још једна потврда континуитета у Љутице Богдана.
Изабраници Дејана Станковића у реванш утакмици у Румунији победили су 2:1 и како су у првом сусрету славил и 4:0, са убедљивих 6:1 прошли су у групу другог по рангу европског клупског такмичења.
Голове за црвено-беле на стадиону „Др. Константин Радулеску“ постигли су Александар Катаи и Милан Павков, док је једини стрелац за домаћина био Дебељух у 34. минуту.
Утакмица је одлично почела за Звезду пошто је Дегенек оборен у казненом простору Клужа и арбитар Мајкл Оливер показао је на белу тачку.
Одговорност је преузео Александар Катаи и без проблема је погодио са беле тачке.
У наставку полувремена играло се у нешто споријем ритму, што је више одговарало Звезди јер је укупно водила 5:0 и Клуж је то искористио да изједначи.
Родић је лоше реаговао, у срцу шеснаестерца налазио се Дебељух и погодио је за 1:1. Играо се 34. минут када је румунски представник изједначио.
До полувремена није било промене на семафору, те се на паузу отишло са не решеним резултатом.
У наставку утакмице шампион Србије био је бољи ривал и голом Милана Павкова у 53. минуту поново је повела.
Клуж је до краја утакмице могао до изједначења јер је Александар Драговић скривио пенал, али Милан Борјан је још једном показао квалитет и одбранио.
У 78. минуту домаћи фудбалери остали су са десеторицом на терену јер је Родригес због другог жутог картона искључен.
Звезда је до краја имала неколико прилика да постигне трећи гол, али мрежа голмана Клужа је мировала и на семафору је остало 1:2.
Жреб за групну фазу Лиге Европе на програму је у петак.
22:20 26.08.2021
90' – 1:2 – крај!
Звезда је у групној фази!
22:15 26.08.2021
85' – 1:2 – ударац Петровића право у голмана Клужа
22:11 26.08.2021
82' – 1:2 – Звезда игра са играчем више
Клуж је у 78. минуту остао са десеторицом фудбалера јер је Родригес добио други жути картон.
22:05 26.08.2021
76' – 1:2 – ударац Канге поред гола
Из велике удаљености.
22:00 26.08.2021
70' – 1:2 – Звезда контролише ритам
Јасно је да сау црвено-бели обезбедили пласман у групну фазу. Чека се само коначан резултат реванша.
21:52 26.08.2021
63' – 1:2 – Борјан одбранио пенал!
Деак је шутирао у доњи леви угао, а Борјан одбранио.
21:51 26.08.2021
62' – 1:2 – пенал за Клуж!
21:50 26.08.2021
61' – 1:2 – велика шанса за Звезду
Иванић је могао да шутира, одлучио је да пошаље лопту ка Бену, али штопер Клужа се испречио и отклоњена је опасност.
21:49 26.08.2021
60' – 1:2 – две добре интервенције Борјана
У оба наврата одбранио је ударце играча Клужа.
21:45 26.08.2021
56' – 1:2 – ударац преко гола
Без опасности по гол Борјана.
21:42 26.08.2021
53' – 1:2 – води Звезда!
Голман Клужа направио је катастрофалну грешку и Милан Павков погодио је мрежу на празан гол.
21:41 26.08.2021
52' – 1:1 – Борјан сигуран
Није имао проблема после центаршута Деака.
21:37 26.08.2021
48' – 1:1 – ударац Бена главом
Лак посао за голмана Клужа.
21:36 26.08.2021
46' – 1:1 – почело је друго полувреме!
21:18 26.08.2021
45' – 1:1 – крај првог полувремена!
21:13 26.08.2021
44' – 1:1 – добар темпо у завршници
Имала је Звезда неколико опасних центаршутева, покушали су играчи Клужа, али мрежа је мировала.
21:10 26.08.2021
40' – 1:1 – боља игра Клужа у другом делу првог полувремена
Звезда ретко прелази половину терена.
21:03 26.08.2021
34' – 1:1 – Клуж изједначио
Лоша игра Звезде у одбрани, превише су се опустили играчи шампиона Србије и Дебељук је изједначио.
21:00 26.08.2021
31' – 0:1 – жути картон за Родића
Ненамерно је ударио Манеа и ово је други жути за Звезду. Претходно је Дегенек добио.
20:54 26.08.2021
24' – 0:1 – притиска Клуж