Митрогол бацио сенку на нову сјајну партију /видео/

© AP Photo / Nick PottsАлександар Митровић
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 28.08.2021
Српски нападач Александар Митровић наставио је да пружа бриљантне партије у Премијер лиги, али се овог пута и обрукао на крају утакмице промашивши пенал.
Митровић је одлично започео сезону у дресу Фулама у Чемпионшипу, а још један изузетан меч одиграо у петом колу против Стоука. Међутим, са несрећним крајем.
Екипа са Крејвен котиџа савладала је госте резултатом 3:0, а нападач репрезентације Србије био је укључен у два гола.
Фулам је повео већ у петом минуту после снажног ударца Харија Вилсона, који му је асистенцијом наместио Митровић.
За други гол побринуо се Боби Рид у 53. минуту, а Митровић се уписао у листу стрелаца у 73. минуту, када је испратио акцију и правовремено се убацио пред голом, сместивши лопту у празну мрежу Стоуковог гола и поново оправдавши надимак Митрогол.
Победа Фулама била је загарантована, а онда се десио једанаестерац у 93. минуту утакмице.
Одговорност је преузео српски голгетер, али још једном показао да му пенали нису најјачи адут, те га је промашио и бацио сенку на добру партију.
Ипак, са голом и асистенцијом до промашеног једанаестерца Митровић је обезбедио победу свом тиму, који је тренутно у самом врху Чемпионшипа са четири тријумфа и једним ремијем.
Овај погодак издигао је Митровића на деобу првог места листе стрелаца у Чемпионшипу са четири гола ове сезоне, уз шта има и две асистенције.