Немања Гудељ - Sputnik Србија

Србија се саплела у Даблину, „виси“ пласман на Мундијал

Фудбалери Србије ремизирали су са Ирском у Даблину – 1:1 (0:1) у мечу петог кола квалификација за Светско првенство у Катару. Орлови су повели преко Сергеја Милинковић-Савића у 20. минуту, али су у 86. минуту примили шокантан аутогол, што је био коначан резултат.
Србија је сада друга у А групи са 11 бодова, док првопласирани Португалци који су победили Азербејџан 3:0, имају два бода предности, а до краја је остало још три кола.
Подсетимо, само првопласирана селекција избориће директан пласман на Мундијал у Катару наредне године.
Фудбалска трагедија Србије у Даблину! Као што то обично бива са нашим фудбалерима , који су нас навикли на такве ствари.
Имали су све, иницијативу, игру, посед лопте, али је недостајало оно најважније - реализација! То се на крају Пиксију и његовим ученицима обило о главу, пошто су на крају лопту закуцали у сопствену мрежу.
Трагикомична реакција после које је "страдала" Србија у Даблину. Сергеј Милинковић-Савић је несхватљиво напуцао Николу Миленковића у намери да избије лопту из петерца Орлова како би отклонио опасност.
Очигледно је пад концентрације у самом финишу учинио своје.
До тог тренутка је Сергеј имао улогу хероја, јер је управо он матирао Базуму, сјајног голмана Ирске, који је најзаслужнији што је резултат на семафору био 1:1.
Просто је необјашњиво како су репрезентативци Србије дозволили себи да не реше питање победника далеко раније. Они су били ти који су се питали око свега на терену, апсолутно су контролисали игру, стварали шансе, само нису успели да после првог, постигну још један погодак.
На крају, као што то обично бива, сурово су кажњени због промашаја. Судбина се поиграла са њима, те су на крају поклонили бод Ирцима постигавши аутогол.
Рачуница је проста, Србија је сада друга у групи и заостаје два бода за првопласираном Португалијом, те јој само све победе гарантују прво место.
До краја је остало три кола, од чега је оно најтеже гостовање Роналду и друговима. Управо ту ће се по свему судећи решавати питање око тога ко ће директно на Мундијал у Катар наредне године.
Утакмицу Ирска - Србија могли сте да пратите уживо у текстуалном преносу у Спутњик спорт.
Изабраници Драгана Стојковића Пиксија газе по плану и програму на путу ка Катару, и не крију да у Ирској на стадиону Авива јуришају на нова три бода како би се вратили на врх А групе, након што је Португалија у Бакуу савладала Азербејџан.
Подсетимо, Орлови су у претходна два сусрета победили Луксембург резултатом 4:1, док су у пријатељском мечу у Дебрецину били успешнији од Катара 4:0.
22:36 07.09.2021
93' - Крај! Србија испустила победу!
Србија је имала превише прилика да реши утакмицу, али је на крају уследила казна и меч је завршен без победника 1:1.
22:35 07.09.2021
90+3' - Србија стрепи и за бод!
Просто је невероватно у шта се утакмица у Даблину претворила. Ирци су потпуно преузели иницијативу у финишу, Рајковић је у неколико наврата морао да интервенише и да спасава бод.
22:33 07.09.2021
90' - Још три минута ће се играти.
Шпански судија продужио је сусрет на Авива парку за 180 секунди.
22:31 07.09.2021
89' - Пречка Гудеља!
Сам рогаљ погодио је везни фудбалер Србије, који је покушао из прекида из велике даљине.
22:28 07.09.2021
86' - Аутогол Србије!
Невероватно. Сергеј Милинкови-Савић је у жељи да отклони опасност испред гола Србије напуцао Миленковића у леђа и завршила иза леђа Предрага Рајковића.
22:25 07.09.2021
83' - Тадић предао траку
Немања Максимовић заменио је Душана Тадића, а он је капитенску траку предао Александру Митровићу.
22:22 07.09.2021
79' - Сергеј покушао главом
Душан Тадић је центрирао с леве стране, мекан је то био центаршут, погодио је у "трепавицу" Сергеја који је "тукао" главом поред гола.
22:20 07.09.2021
78' - Још две промене код Ираца
Хурихејн је замемио Хендрика, а Колинс Ајда.
22:17 07.09.2021
75' - Доминација Србије!
Чак 10-1 је однос шутева у корист Орлова.
74' - Опсада ирског гола!
Србија је покушала у два наврата преко Радоњића, али су Ирци успели да се обране, по ко зна који пут. После једног дела у којем је опао темпо, поново све пршти на Авива стадиону.
22:12 07.09.2021
70' - Мења и Пикси!
Влаховић и Ђуричић су напустили терен, Лука Јовић и Немања Радоњић су ушли у игру.
22:10 07.09.2021
66' - Двострука измена Ираца
Муламби је заменио Кулена, а уместо Мекграта на терену је Хорган. Двојица везних играча су ушла у игру.
22:06 07.09.2021
64' - Корнер за Србију
Чак 7-0 је однос корнера, што потврђује доминацију Србије. Тадић је пробао, али су Ирци добро реаговали у тој ситуацији.
22:02 07.09.2021
60' - Опет тај Базуну!
Митровић је маестрално покушао да пошаље лопту у гол, ђоном копачке је шутирао и то испред главе једног дефанзивца Ирске, али је Базуну поново био на висини задатка. Нижу се одбране ирског голмана.
21:59 07.09.2021
57' - Штета! Митровић замало погодио
Ђуричић је сјајно проиграо Митровића на неких седам метара од гола, а Базуну је попут рукометног голмана, ногом у паду, успео да одбрани тај ударац.
21:58 07.09.2021
55' - Ирци се ослободили притиска
Домаћин има све више лопту у свом поседу, пребацио је и тежиште игре на половину Србије у првих 10 минута наставка.
21:52 07.09.2021
50' - Брауни "пожутео"
Фудбалер Престона добио је јавну опомену због грубе игре.
21:48 07.09.2021
46' - Почело је друго полувреме
Први напад у наставку сусрета имају Ирци.
21:32 07.09.2021
45' - ПОЛУВРЕМЕ
Србија је заслужено отишла на одмор са предношћу од једног гола. Према приказаној игри и шансама, Орлови су могли да имају и више од тога.
21:31 07.09.2021
45' - Србија чува лопту
Прво полувреме продужено је за шездесет секунди.