Одбојкаши Србије у мечу против Украјине на Европском првенству - Sputnik Србија

Србија после драме у пет сетова победила Турску

Одбојкаши Србије пласирали су се у четвртфинале Европском првенства након победе против репрезентације Турске резултатом 25:22, 22:25, 22:25, 25:23, 15:12.
Кренуо је српски тим одлично на старту и повео са 6:0, предност је одржана током целог сета и игра је била на високом нивоу.
Међутим, Турци су у другом сету кренули агресивније, поставили су чвршћу одбрану и успелиу да је држе све до краја трећег сета.
Српски одбојкаши потпуно су стали у та два сета, игра је била изузетно бледа, напад није успевао да прође турски блок, а низале су се и грешке.
У наредном сету, ипак притисак је стигао одбојкаше Турске, а шампиони Европе успели су то да искористеи врате се у меч.
Иако су имали 24:20 у четвртом сету, успели су да искористе тек последњу сет лопту.
У петом сету видело се да Србија игра далеко сигурније, било је ризика, али он је помогао у неколико наврата.
Турски тим остао је без решења у сету одлуке, а одбојкаши Србије показали су да знају да изађу из драматичних ситуација.
Најбољи у тиму Србије био је Урош Ковачевић који је успешно реализовао чак 18 поена. Код репрезентације Турске 20 поена и уједно најефикаснији на утакмици био је Адис Јагумџија, одбојкаш босанског порекла.
Србија у четврфиналу игра са Холандијом.
23:21 12.09.2021
15:12 (3:2) Србија је у четвртфиналу!
Одбојкаши Србије савладали су селекцију Турске после пет сетова.
23:20 12.09.2021
13:12 (2:2) Грешка
Лопта у ауту и одмах се примети несигурност.
23:17 12.09.2021
13:10 (2:2) Делују боље
Сигурно улазе Срби у сваки напад, добро функционише и одбрана иако Турци покушавају да продру.
23:13 12.09.2021
11:8 (2:2) Предност и даље код српског тима
Има грешака у игри, али ризиком у нападу Србија држи предност.
23:07 12.09.2021
8:5 (2:2) Браво!
Креће Србија све јаче у офанзиву.
23:04 12.09.2021
4:3 (2:2) Не дају се!
Чувају се Турци, поставили су добру одбрану.
23:01 12.09.2021
1:0 (2:2) Напад на старту
Воде српски одбојкаши на старту петог сета.
22:57 12.09.2021
25:23 (2:2) Играће се сет одлуке!
Срби су успели да изједначе иако игра није била на довољно високом нивоу.
22:56 12.09.2021
24:23 (1:2) Неизвесно
Србија је изгубила три сет лопте.
22:50 12.09.2021
21:20 (1:2) Завршница
Поново као и у претходном сету неизвесна завршница. Добри потези на обе стране.
22:45 12.09.2021
18:16 (1:2) Напето
Могу Срби до изједначења оваквом игром, али мора и добра одбрана да се постави.
22:42 12.09.2021
14:13 (1:2)
Наизменично се поени селе са једне на другу страну. Добра одбојка обе екипе, али лоше по Србију је што турски тим не дозвољава већу предност.
22:38 12.09.2021
10:9 (1:2) И даље добри Турци
Србија води, али у неколико наврата није успела да задржи предност.
22:35 12.09.2021
7:7 (1:2) Невероватно
Велика несигурност у игри српског тима. Након једног доброг напада одмах следи грешка или рупа у одбрани.
22:33 12.09.2021
7:5 (1:2) Ивовић!
Води Марко Ивовић Србију до предности.
22:30 12.09.2021
4:4 (1:2) Држи се и Турска
Пуни самопоуздања Турци се не боје српског напада, блок је увек спреман.
22:28 12.09.2021
2:1 (1:2) Кренуо је напад
Кренула је Србија офанзивно у четврти сет. Сјајан Јововић на блоку.
22:23 12.09.2021
22:25 (1:2) Србија губи!
Турска је освојила трећи сет и сада има предност. Србија је одиграла изузетно лош сет, Турска је знала када да нападне.
22:18 12.09.2021
22 :22 (1:1) Изједначење!
Турски тим напада, али се одбојкаши Србије држе иако је одбрана посустала.
22:17 12.09.2021
21:20 (1:1) Неизвесна завршница
Доста грешака на обе стране и напета завршница трећег сета.