Рад је објављен у рецензираном часопису „Еклиникал медисин“, чији је издавач водећи медицински часопис „Лансет“.„Спутњик лајт“ је показао знатно већу ефикасност против ковида међу старијим особама у поређењу са многим двокомпонентним вакцинама, истиче се у саопштењу Фонда.Аутори испитивања су 15 стручњака из Министарства здравља провинције Буенос Ајрес, Факултета медицинских наука Националног универзитета Ла Плата, Одељења за имунологију Дечје болнице „Сестра Марије Лудовик“ (Ла Плата, Буенос Ајрес) и Рачунарског института на Универзитету у Буенос Ајресу.Како се наводи у саопштењу Фонда, „Спутњик лајт“ такође је, према прорачунима на основу података више од 40 хиљада људи до којих је дошло Министарство здравља провинције Буенос Ајрес, показао ефикасност против хоспитализације на нивоу од 82,1-87,6 одсто.Вакцина „Спутњик Ве“ коју производи Научно-истраживачки институт „Гамалеја“ у сарадњи са Руским фондом за директне инвестиције добила је 11. августа 2020. потврду о регистрацији од Министарства здравља Русије, поставши тако прва регистрована вакцина против вируса корона на свету. Вакцина је регистрована у 70 земаља укупне популације више од четири милијарде људи.
Испитивање спроведено у аргентинској провинцији Буенос Ајрес показало је да ефикасност примене прве компоненте руске вакцине против вируса корона „Спутњик Ве“ (Sputnik V) међу људима старости 60 до 79 година износи до 83,7 одсто, саопштио је Руски фонд за директне инвестиције.
Рад је објављен у рецензираном часопису „Еклиникал медисин“, чији је издавач водећи медицински часопис „Лансет“.
У Фонду су истакли да је, према испитивању у провинцији Буенос Ајрес, вакцина „Спутњик лајт“ (прва компонента вакцине „Спутњик Ве”) показала ефикасност од 78,6-83,7 одсто против вируса корона међу старијом популацијом од 60 до 79 година које се налазе у групи са повећаним ризиком.
„Спутњик лајт“ је показао знатно већу ефикасност против ковида међу старијим особама у поређењу са многим двокомпонентним вакцинама, истиче се у саопштењу Фонда.
BREAKING | RDIF: EClinicalMedicine, published by @TheLancet, unveils study on 1-shot Sputnik Light, 1st component of #SputnikV, among 40,000 elderly in Argentina. It showed 78.6-83.7% efficacy vs #COVID, significantly higher than most 2-shot vaccines. 👇https://t.co/hpu5zRYdeF
Аутори испитивања су 15 стручњака из Министарства здравља провинције Буенос Ајрес, Факултета медицинских наука Националног универзитета Ла Плата, Одељења за имунологију Дечје болнице „Сестра Марије Лудовик“ (Ла Плата, Буенос Ајрес) и Рачунарског института на Универзитету у Буенос Ајресу.
Како се наводи у саопштењу Фонда, „Спутњик лајт“ такође је, према прорачунима на основу података више од 40 хиљада људи до којих је дошло Министарство здравља провинције Буенос Ајрес, показао ефикасност против хоспитализације на нивоу од 82,1-87,6 одсто.
Вакцина „Спутњик Ве“ коју производи Научно-истраживачки институт „Гамалеја“ у сарадњи са Руским фондом за директне инвестиције добила је 11. августа 2020. потврду о регистрацији од Министарства здравља Русије, поставши тако прва регистрована вакцина против вируса корона на свету. Вакцина је регистрована у 70 земаља укупне популације више од четири милијарде људи.
„Спутњик Ве“
Руска вакцина против вируса корона „Спутњик Ве“ (Sputnik V), коју производи Научно-истраживачки центар за епидемиологију и микробиологију „Гамалеја“ у сарадњи са Руским фондом за директне инвестиције, одобрена је у скоро 70 држава са укупном популацијом од преко 3,4 милијарде људи. „Спутњик Ве“ заузима друго место у свету по броју одобрења која су дали владини регулатори.
Приступ ћаскању је блокиран због нарушавања правила.
Поново можете да учествујете за:∞.
Ако се не слажете са блокирањем, користите формулар за повратне информације
Разговор је завршен. У дискусији можете учествовати 24 сата од објављивања чланка.