Футсал репрезентација Србије - Sputnik Србија

Храбра Србија пала због „жуте минуте!“

Репрезентација Србије у футсалу поражена је од Ирана резултатом 3:2 на старту Светског првенства у Литванији.
Српски футсалери су оставили одличан утисак, надјачали су реномираног ривала, али су платили данак моментима деконцентрације на самом старту.
Србија је два гола примила у четвртом минуту, са свега 20 секунди разлике, а једини је уписала у 18. минуту преко Милоша Стојковића.
Трајали су напади Србије готово 20 минута, али је у 37. примила и трећи, што је била недостижна разлика, иако је Драган Томић у наредном нападу затресао мрежу ривала.
Србија ће у групној фази играти још са екипама Аргентине, у петак од 19.00, а потом следи и дуел против Сједињених Америчких Држава.
Бојажљив старт дуела за српски тим је значио и катастрофу у четвртом минуту када је Иран успео да постигне два гола.
Грешили су српски играчи у поставци, остављали су слободне ривале, а они су, као велики фаворити, то спремно користили.
У кобном четвртом минуту мрежу Србије је начео Хамид Ахмани који је остао усамљен у средишњем делу игралишта одакле је распалио по лопти и топовским ударцем матирао Миодрага Аксентијевића.
Српски играчи се још нису ни поставили, уследио је корнер из кога је као победник изашао Фархад Фахим, паметним ударцем је само скренуо лопту у мрежу свега 20 секунди после првог гола.
Временом је Србије стицала самопоуздање, било је јасно да се нема шта чекати и да је неопходно ући у даљи ток меча пуном снагом.
Резултат је стигао у 18. минуту, иако је претходно Србија имала играча више због црвеног картона за Ахмадија.
Велике заслуге за лоше нападе Србије имао је голман Ирана Алиреза Самими, бранио је шта је могао и шта није, али не и ударац Милоша Стојковића, после корнера.
Друго полувреме је протекло у иницијативи Србије, полако се увлачила нервоза у редове српског тима, али су настављени напади.
Ипак, неискоришћене прилике Иран је казнио преко сјајног Ахмада Есмаилпура у 37. минуту, али је већ 60 секунди касније Самимија савладао Драган Томић и смањио на 3:2.
Србија је у финиш ушла са отвореним картама, без голмана, али то није уродило плодом па је Светско првенство започето поразом.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик спорт:
18:50 14.09.2021
40' – Крај! Пораз Србије!
Српски тим је оставио одличан утисак, али је платио данак јефтиним головима у првом полувремену.
Коначан резултат, 3:2 за Иран.
18:47 14.09.2021
40' – Црвени картон за Рајчевића!
Изгубила је Србија лопту, Рајчевић је морао да заустави ривала и то је урадио на неспортски начин.
Црвени картон за искусног футсалера на 19 секунди до краја.
Србија губи 3:2.
18:45 14.09.2021
39' – Србија игра без голмана!
У нападу је уместо Аксентијевића у игри Коцић, пресинг је константан.
Храбра игра Србије, јури се реми!
18:42 14.09.2021
38' – Гол за Србију! Томић!
Феноменално се отворио Томић, изградио је позицију поред тројице ривала и затресао мрежу!
Србија смањује на 3:2!
18:38 14.09.2021
37' – Гол за Иран!
Невероватно! У јеку напада Србије Есмаилпур је успео да се отвори, пронађе празан простор и превари Рајчевића и Аксентијевића.
Србија губи 3:1.
18:34 14.09.2021
35' – Нервоза!
Српски тим игра одлично, али се виде знаци нервозе на пет минута до краја утакмице.
Лопта иде, али једноставно неће у гол!
18:29 14.09.2021
33' – Лазаревић!
Сјајно је шутирао српски офанзивац, лопта је нажалост отишла тик поред стативе.
Србија и даље губи 2:1.
18:25 14.09.2021
31' – Ракић!
Бруталан ударац Ракића са велике дистанце, али је Самими одбранио парадом.
18:24 14.09.2021
30' – Стојковић!
Каква шанса за Србију после корнера који је замало могао да буде аутогол!
Коцић је убацио лопту у казнени простор, ту је био Стојковић, али је лопта отишла преко гола.
18:22 14.09.2021
29' – Штета!
Како је излетео Петров у контранапад, сјајно се затрчао ка левом боку, шутирао је левом ногом, али је и тај ударац одбрањен.
18:21 14.09.2021
28' – Замало!
Коцић се нашао у голманском простору, лопта је падала, али он није успео да је захвати како је хтео.
18:19 14.09.2021
28' – Лазаревић...
Чудан напад Србије је окончан приликом за ударац, али је Лазаревић поново блокиран.
Подсетимо, Србија губи са 2:1.
18:17 14.09.2021
27' – Срећа за Србију!
Рамић је изгубио лопту где није смео, Оладгобад је кренуо у атак, али је српски играч успео да се врати и отежа шут.
Уследио је нови атак, Шаџари је послао лопту поред стативе...
18:15 14.09.2021
26' – Топовски ударац Ракића!
Запретио је српски репрезентативац са дистанце, лопта је отишла тик изнад пречке.
18:14 14.09.2021
26' – Одличан Коцић!
Севнула је контра Србије после дугих минута одбране, Коцић је шутирао са левог крила и изборио корнер.
18:13 14.09.2021
25' – Жути картон за Коцића
Није могао другачије српски футсалер да заустави Есмејлпура и за прекршај је кажњен жутим картоном.
18:11 14.09.2021
25' – Драма!
Корнер Ирана се претворио у карамбол, ударац је изненадио Аксентијевића, али је успео да сачува концентрацију и одбрани гол.
18:09 14.09.2021
23' – Притисак Ирана
Не могу српски играчи да сачувају лопту, Аксентијевић је два пута морао да је избаци у аут.
18:07 14.09.2021
22' – Насртај на Аксентијевића!
Српски голман је био ближи лопти, Иранац је инсистирао на томе да стигне и нагазио је Аксентијевића по руци.
Није било казне...
18:05 14.09.2021
21' – Србија напада!
Рајчевић је имао сјајан ударац на старту другог полувремена, притисак Србије траје.