Спектакуларно вече у Лиги шампиона – 23 погодака на шест утакмица! /видео/

© REUTERS / LEE SMITHФудбалери Манчестер ситија – Лига шампиона
Фудбалери Манчестер ситија – Лига шампиона - Sputnik Србија, 1920, 15.09.2021
Прво коло Лиге шампиона, тачније утакмице одигране у среду од 21 час, протекло је у киши голова на утакмицама између Манчестер ситија и Лајпцига, Ливерпула и Милана, и Спортинга и Ајакса.

Манчестер сити – Лајпциг

Извештај почињемо спектаклом на „Етихаду“. Очекивала се рапсодија, утакмица са много прилика, а затим и голова, и љубитељи фудбала то су и добили.
Изабраници Пепа Гвардиола победили су немачког представника 6:3, и свих осам голова постигнута су за 75. минута игре.
Мрежу гостију начео је Нејтан Аке у 18. минуту. Грилиш је центрирао, а штопер Ситија главом погодио за 1:0.
Дванаеаст минута касније на семафору је било 2:0. Мукиеле је постигао аутогол и Сити је дуплирао предност.
Утакмица је настављена у сјајном темпу и гости су у 42. минуту успели да смање заостатак. Мукиеле се искупиоа асистенцијом, а стрелац је био Нкунку.
Ту није било крају голова у првом полувремену. Сити је успео да постигне и трећи гол, а стрелац из пенала био је Ријад Марез.
У првом полувремену пало је четири гол, а у другом још пет – лудница.
Лајпциг је био тај који је први затресао мрежу у наставку. Поново је стрелац био Нкунку и гости из Немачке смањили су на 3:2.
Сити је имао спреман одговор, те је само пет минута касније Џек Грилиш погодио за 4:2.
Ферану Торесу у 67. минуту поништен је гол, а онда је сјајни Нкунку постигао још један погодак. У 73. минуту некадашњи фудбалер ПСЖ-а смањио је на 4:3.
Али, као и код 3:2, „грађани“ су поново експресно одговорили – сада за само два минута. Стрелац за 5:3 био је Жоао Кансело.
У 79. минуту решено је питање победника и то не голом, већ црвеним картоном који је добио Анхелињо (Лајпциг). Са играчем мање Немци нису успели да поново смање и, штавише, примили су још један гол.
Коначан резултат поставио је Габриел Жезус у 85. минуту.
После утакмице на којој је пало девет голова, прелазимо на сусрет Ливерпула и Милана.

Ливерпул – Милан

На „Енфилду“ је виђен сјајан фудбал, пет голова, два пореокрета и победу домаћих фудбалера.
По старту утакмице је могло да се види да ће дуел бити занимљив. Играо се девети минут када је Фикајо Томори постигао аутогол.
Само пет минута касније Мохамед Салах је промашио пенал и пропустио шансу да удвостручи предност клуба.
У наставку полувремена било ја прилика, али ко би рекао да ће Ливерпул на полувреме да оде са заостатком.
Милан је у року од 60 секунди постигао два гола и потпуно преокренуо меч.
Стрелац првог био је Анте Ребић.
А затим другог Брахим Диас.
Био је ово шок за домаће фудбалере, али Јирген Клоп побринуо се на паузи да врати фудбалере на прави пут и у другом полувремену видели смо преокрет.
Њега је најавио Мохамед Салах у 49. минуту.
А преокрет је донео сјајни Џордан Хендерсон. Одлично је захватио лопту и голман Милана није успео да реагује.
Ливерпул је у 69. минуту преузео контролу над утакмицом и до краја је рутински одржао предност.
На утакмици Ливерпул и Милана виђено је пет голова, а на сусрету Спортинга и Ајакса чак шест.

Спортинг – Ајакс

Гости из Амстердама фуриозно су отворили утакмицу, пошто је за само девет минута на семафору било 0:2.
Оба гола постигао је Себастијан Але. Први у другом минуту, а други у деветом минуту.
Спортинг је имао одговор у 33. минуту, пошто је Паулињо смањио на 2:1, али то је било све што смо видели од домаћина.
То није омело госте и само шест минута касније поново су имали два гола предности. Стрелац је био Стивен Бергхис.
Са тим резултатом отишло се на полувреме. А, у наставку дуела видели смо још два гола у мрежи екипе из Лисабона.
Оба је постигао стрелац прва два гола, бивши нападач Вест Хема, Себастијан Але.
Први је постигао у 51, а други у 63. минуту.
То је уједно било и све што смо видели на овом мечу. Сада је на реду највеће изненађење ове вечери, Клуб Бриж који је узео бод ПСЖ-у.

Клуб Бриж – Пари Сен Жермен

Клуб из Париза први пут на терен, у исто време, извео је Килијана Мбапеа, Нејмара и Лионела Месија. Очекивао се спектакл и сигурна победа ПСЖ-а.
Међутим, Белгијанци су одиграли јако храбро и узели вод на старту групне фазе.
Гости су повели у 15. минуту преко Андера Ерере. Шпанац је наставио са одличном формом, а асистент је био Мбапе.
ПСЖ је наставио да притиска, а Мбапе је имао велику шансу у 23. минуту. Казна је стигла у 27. када је Ванакен савладао Наваса.
Два минута касније Меси је имао велику шансу и погодио пречку.
До краја полувремена и Бриж је имао шансу преко талентованог Де Кетелера, али мрежа је мировала.
И у другом периоду игре било је прилика, али зачујуђује не и голова. Бриж је био равноправан ривал и заслужено је освојио бод.
У осталим мечевима Реал Мадрид славио је на гостовању против Интера 1:0 (Родриго 89), док су Атлетико Мадрид и Порто одиграли без голова.