Звездин џелат шокирао шампиона Украјине /видео/

© REUTERS / GLEB GARANICHФудбалери ФК Шериф Тираспољ
Фудбалери ФК Шериф Тираспољ - Sputnik Србија, 1920, 15.09.2021
Фудбалери Шерифа из Тираспоља направили су велико изненађење победивши Шахтјор 2:0, на старту групне фазе Лиге шампиона.
Шампион Молдавије на путу ка групној фази елиминисао је, између осталог, Црвену звезду, што је у српској јавности окарактерисано као велики неуспех.
Међутим, да се ради о озбиљном противнику видео је Динамо Загреб у плеј-офу квалификација, а сада и Шахтјор из Доњецка.
Аналитичари и кладионице нису давале велике шансе Шерифу, а они су баш као и против Звезде и Динама надмашили очекивања и уписали историјска три бода у Лиги шампиона.
Мрежу шампиона Украјине начео је Траоре у 16. минуту. Кристијано је послао одличну лопту, а Траоре се још боље снашао и постигао ефектан гол.
Шахтјор је до полувремена имао шансу да изједначи, али је голман Шерифа у 32. минуту добро реаговао и избацио лопту у корнер.
Молдавци су на полувремену имали гол предности, а у наставку утакмице успели су да дуплирају предност.
Играо се 62. минут када је Момо Јансане главом погодио за 2:0
Ово је угасило сваку наду гостију и Шериф је рутински привео утакмицу крају.
У истом термину одиграна је још једна утакмица. Дортмунд је славио на гостовању против Бешикташа 2:1, а голове за немачки клуб постигли су Џуд Белингем и Ерлинг Халанд, док је једини стрелац за домаћина био Монтеро у 94. минуту.
Од 21 сат на програму је преосталих шест утакмица првог кола Лиге шампиона.