Детаљ са утакмице Анортозис – Партизан - Sputnik Србија

Првенац Менига и Гомешова „бомба“ за победу Партизана! /видео/

Фудбалери Партизана победили су Анортозис 2:0 на старту групне фазе Лиге конференција.
Изабраници Александра Станојевића одиграли су одличну утакмицу на Кипру и на најбољи могући начин отворили су европску јесен.
Црно-беле до тријумфа предводили су Квинси Мениг (42. минут) и Рикардо Гомеш (68. минут).
Партизан има исти број бодова као Гент који је савладао Флору (1:0), али је екипе из Хумске на првом месту због боље гол разлике.
У наредном колу Партизан чека Флору, док Анортозис гостује Генту.
Црно-бели добро су отворили утакмицу, али прву озбиљну шансу имали су домаћи фудбалери. Лазарос Христодулопулоса упутио је добар шут са велике удаљености и Поповић је једва успео да спречи вођство Анортозиса.
Недуго затим и Партизан је имао велику шансу. Гомеш је одлично проследио лопту до Миљковића, а овај је из сјајне позиције шутирао у голмана.
Мреже су мировале, а Партизан је нову шансу имао у 36. минуту. Шћекић је шутирао главом, а оквир гола га је спречио да постигне погодак.
Није успео Шћекић у 36, али зато јесте Мениг у 42. Лорија је одбранио шут Марковића, лопта се одбила до најновијег појачања црно-белих и Партизан је повео. То је био првенац Холанђанина у дресу Партизана.
На полувреме се отишло са минималном предношћу црно-белих.
Анортозис је боље отворио друго полувреме, били су нешто бољи ривал, али мрежа Партизана је мировала. За то највеће заслуге иду Александру Поповићу који је у 64. минуту одбранио шут Делетића.
Само четири минута касније стигла је казна. Јовић је послао лопту ка Гомешу, овај се сјајно окренуо и снажним ударцем погодио за 0:2.
До краја утакмице Партизан је могао да постигне још који гол, али нису бриљирали испред гола противника, те је остало 0:2.
22:53 16.09.2021
Крај! Победа Партизана!
22:49 16.09.2021
90' – 0:2 – још четири минута
22:46 16.09.2021
86' – 0:2 – велики промашај Јојића
Тезић му је наместио стопостотну шансу.
22:44 16.09.2021
84' – 0:2 – очајан потез Холендера
Могао је да шутирао, одлучио је да врати лопту и направио катастрофалан потез.
22:42 16.09.2021
82' – 0:2 – Саничанин добро реаговао
Блокирао је покушај фудбалера Анортозиса.
22:37 16.09.2021
78' – 0:2 – црно-бели иду ка рутинској победи
Одлична представа Партизана на Кипру.
22:29 16.09.2021
70' – 0:2 – нова шанса за Гомеша
Лорија је овога пута одбранио.
22:27 16.09.2021
68' – 0:2 – Гомеш!
Партизан удвостручио предност!
67' – 0:1 – лош потез Јојића
Могла је ово да буде добра шанса, али је Јојић лоше реаговао и акција је пропала.
22:22 16.09.2021
64' – 0:1 – Поповић поново сјајан!
Делетић је шутирао снажно, а голман Партизана је одбранио.
22:19 16.09.2021
60' – 0:1 – црно-бели одржавају предност
Домаћин игра боље него у првом полувремену, али су и даље безопасни.
22:13 16.09.2021
54' – 0:1 – лак посао за Поповића
Преслаб ударац фудбалера Анортозиса.
22:10 16.09.2021
51' – 0:1 – шанса за Гомеша
Натхо је одлично пронашао свог нападача, али је он шутирао поред стативе. Прешла му је лопта преко ноге.
22:05 16.09.2021
46' – 0:1 – почело је друго полувреме
21:49 16.09.2021
45' – 0:1 – крај првог полувремена!
Заслужено вођство Партизана.
21:42 16.09.2021
42' – 0:1 – Партизан води!
Мениг је погодио!
21:35 16.09.2021
36' – 0:0 – Шћекић запретио!
Погодио је стативу!
21:32 16.09.2021
32' – 0:0 – Мениг се није снашао
Ново појачање Партизана није добро захватило лопту.
21:28 16.09.2021
28' – 0:0 – добра лопта Натха
Али у казненом Анортозиса није било играча црно-белих.
21:25 16.09.2021
25' – 0:0 – Саничанин отклонио опасност
Није желео да ризикује и избацио је лопту из казненог.