Бајерн је од Барселоне направио „Осасуну“, а Бохум је „извукао лото“

© AP Photo / Matthias BalkРоберт Левандовски
Роберт Левандовски - Sputnik Србија, 1920, 18.09.2021
Бајерн из Минхена не престаје да фасцинира фудбалски свет, у којем сурово дели лекције. Како у Европи, тако и Бундеслиги. Последњи је моћ Бавараца на својој кожи осетио Бохум у петом колу немачког шампионата, који је са Алијанц арене испраћен са седам голова у мрежи – 7:0 (4:0).
Бајерн се игра фудбала двапут недељно. Прво уторком или средом у Лиги шамиона, а онда викендом у Бундеслиги.
Просто је невероватно с каквом лакоћом Роберт Левандовски, Томас Милер, Јошуа Кимих и остали разоружавају противничке одбране и чине их немоћним.
Барселона је пала без испаљеног метка на Камп ноуу средином недеље (0:3). Бајерн је с друге стране имао све, није дозволио Каталонцима, који су некада били страх и трепет, да шутну Нојеру у оквир гола.
Била је то игра „мачке и миша“, практично је Бајерн од Барселоне направио „Осасуну“.
Тако једноставно изгледа када Барселона игра против тима из Памплоне у првенству, а сада је тим Роналда Кумана доживео такву судбину.
И шта онда против једне такве савршене „баварске машинерије“ може да тражи Бохум? Јасно је. Ништа!
Бохум је стигао у Минхен да прими што мање голова, а на крају је његова мрежа била напуњена до врха - 7:0.
Већ на полувремену слутило је на катастрофу пошто је резултат на семафору Алијанц арене био 4:0.
Ривала је начео Лирој Сане у 17. минуту, да би Кимих десет минута касније дуплирао предност.
Већ у 32. минуту Серж Гнабри је погодио за 3:0, а до полувремена је Лампропулос погодио сопствену мрежу.
Јасно је да забава не може да прође без „убице“ противничких голмана - Роберта Левандовског, који је Барселони дао два гола, а сада се у стрелце уписао у 61. минуту.
До краја су још погађали Кимих и Чупо Мотан за сурових 7:0. Бајерн је после пет одиграних кола у Бундеслиги на челу табеле са 13 бодова, уз гол-разлику 20:4.
Роберт Левандовски са седам голова је водећи на листи стрелаца, а прати га Ерлинг Холанд који је постигао два мање, али има и утакмицу мање.