Амбасадор је навео да су Вијетнам и Русија веома ефикасно сарађивали у спречавању и борби против пандемије ковида 19.„Један од таквих резултата је да је компанија ‘Вабиотех’ успешно завршила техничко флаширање вакцине ‘Спутњик Ве’ и добила задовољавајући сертификат од Института ‘Гамалеја’, који је направио вакцину. У блиској будућности ‘Вабиотех’ ће извршити комерцијално флаширање вакцине са очекиваним капацитетом од 5 милиона доза месечно“, прецизирао је дипломата.Он је додао да је Русија раније предала „Вабиотеху“ преапарате за флаширање.„И цела партија вакцина биће дистрибуирана у Вијетнаму“, додао је амбасадор.Према његовим речима, „Спутњик Ве“ је једина вакцина произведена у Вијетнаму преносом технологије.„На тај начин се стварају предуслови не само за осигурање домаће потражње за вакцинама, већ и за постепено претварање Вијетнама у центар за производњу вакцине ‘Спутњик Ве’ у југоисточној Азији“, нагласио је дипломата.Раније је вијетнамски председник Нгуен Суан Фук у разговору са руским председником Владимиром Путином изразио заинтересованост за повећање испорука руских вакцина и покретање производње „Спутњика Ве“.
Вијетнам планира да у блиској будућности започне комерцијално флаширање руске вакцине против вируса корона „Спутњик Ве“ (Sputnik V), очекиваног капацитета 5 милиона доза месечно, изјавио је вијетнамски амбасадор у Москви Данг Мин Хои за Спутњик.
Амбасадор је навео да су Вијетнам и Русија веома ефикасно сарађивали у спречавању и борби против пандемије ковида 19.
„Један од таквих резултата је да је компанија ‘Вабиотех’ успешно завршила техничко флаширање вакцине ‘Спутњик Ве’ и добила задовољавајући сертификат од Института ‘Гамалеја’, који је направио вакцину. У блиској будућности ‘Вабиотех’ ће извршити комерцијално флаширање вакцине са очекиваним капацитетом од 5 милиона доза месечно“, прецизирао је дипломата.
Он је додао да је Русија раније предала „Вабиотеху“ преапарате за флаширање.
„И цела партија вакцина биће дистрибуирана у Вијетнаму“, додао је амбасадор.
Према његовим речима, „Спутњик Ве“ је једина вакцина произведена у Вијетнаму преносом технологије.
„На тај начин се стварају предуслови не само за осигурање домаће потражње за вакцинама, већ и за постепено претварање Вијетнама у центар за производњу вакцине ‘Спутњик Ве’ у југоисточној Азији“, нагласио је дипломата.
Раније је вијетнамски председник Нгуен Суан Фук у разговору са руским председником Владимиром Путином изразио заинтересованост за повећање испорука руских вакцина и покретање производње „Спутњика Ве“.
„Спутњик Ве“
Руска вакцина против вируса корона „Спутњик Ве“ (Sputnik V), коју производи Научно-истраживачки центар за епидемиологију и микробиологију „Гамалеја“ у сарадњи са Руским фондом за директне инвестиције, одобрена је у скоро 70 држава са укупном популацијом од преко 3,4 милијарде људи. „Спутњик Ве“ заузима друго место у свету по броју одобрења која су дали владини регулатори.
Приступ ћаскању је блокиран због нарушавања правила.
Поново можете да учествујете за:∞.
Ако се не слажете са блокирањем, користите формулар за повратне информације
Разговор је завршен. У дискусији можете учествовати 24 сата од објављивања чланка.