Мајсторија Тадића у Амстердаму, Интер се „оклизнуо“ у Кијеву /видео/

© AP Photo / Peter DejongФудбалер Ајакса Душан Тадић (лево) у дуелу са играчем Бешикташа
Фудбалер Ајакса Душан Тадић (лево) у дуелу са играчем Бешикташа - Sputnik Србија, 1920, 28.09.2021
Фудбалери Ајакса победили су Бешикташ уз помоћ мајсторског потеза Душана Тадића, док Интер није успео да победи Шахтјор у другом колу Лиге шампиона.
Ајакс је после демолирања Спортинга успео да надигра и турски Бешикташ у Амстердаму и дође до победе од 2:0 у другом колу Групе Ц Лиге шампиона.
Шампион Холандије је доминирао од првог до последњег минута, о чему најбоље говори статистика: Ајакс је имао 23 шута и скоро 70 одсто поседа лопте, наспрам само четири ударца противника.
Питање победника било је практично решено већ у првом полувремену, пошто је до паузе домаћин водио са 2:0.
Стрелац првог гола био је Стивен Бергуис, који је профитирао након мајсторског слалома поменутог Тадића и његове асистенције.
На како се испоставило коначних 2:0 повисио је Себастијен Але у 43. минуту утакмице.
У трећем колу 19. октобра Ајакс иде на мегдан Борусији Дортмунд, док Бешикташ дочекује Спортинг.
Интер није успео да оправда улогу фаворита, те је са Шахтјором у Кијеву ремизирао резултатом 0:0.
Обе екипе после два кола Групе Д имају по један освојен бод, пошто су у првој рунди претрпеле поразе.
Иако је завршено без голова, оба тима су могла да постигну по неколико. У првом полувремену Интер је имао чак три сјајне шансе, уз велики промашај Едина Џека са неколико метара.
У наставку најбољу шансу имао је Додо, чији ударац је изблокирао Милан Шкринијар у 50. минуту, да би Неразури у последњих неколико минута пропустили две велике прилике.
У трећем колу Интер дочекује Шериф 19. октобра, када Шахтјор гостује Реал Мадриду.
Станојевић: Причају да смо расисти – па ја од странаца само црнце и доводим
Велики проблем за Звезду пред пут у Бугарску!