Фудбалери Партизана током утакмице са Флором у Лиги конференција - Sputnik Србија

Марковић задржао Партизан на првом месту Лиге конференција!

Фудбалери Партизана победили су естонску Флору резултатом 2:0 у другом колу Групе Б Лиге конференција.
Партизан је после два кола забележио два тријумфа, па се сада због нешто боље гол-разлике од Гента налази на првој позицији.
Стрелац оба гола био је Лазар Марковић, у 20. и 42. минуту.
Црно-бели у наредном колу Лиге конференција дочекују Гент 21. октобра, а у међувремену их очекују два дуела у Суперлиги Србије, против Напретка и Радника.
Изабраници Александра Станојевића нису изгледали превише заинтересовано на самом почетку, а Флора је била та која је прва припретила, и то у неколико наврата.
После десетак минута игре црно-бели су се ослободили притиска, а већ у 20. минуту повели – стрелац је био Лазар Марковић.
Он је натрчао на лопту коју је одбио голман Флоре после ударца Рикарда и погодио за 1:0.
Црно-бели су наставили да притискају евидентно инфериорног противника у жељи да дођу и до другог гола.
Нису успели да створе озбиљнију шансу све до 42. минута, када је Марковић сјајним слаломом дошао до шеснаестерца, а онда уз доста среће постигао гол.
Његов ударац закачио је противничког дефанзивца и тиме преварио голмана довољно да лопта заврши у мрежи.
Гомеш је до краја полувремена имао једну добру шансу, али се са 2:0 отишло на паузу.
Друго полувреме почело је новим нападима Партизана, а Марковић је у 53. минуту имао феноменалну шансу да постигне хет-трик, али се оклизнуо.
Недуго након тога ритам утакмице је значајно опао, уследила је вишеминутна пауза због повреде једног играча Флоре.
Иако су црно-бели били бољи ривал до краја утакмице, није виђено ништа претерано занимљиво у Хумској.
Све занимљивости и голове пратите уживо уз Спутњик.
20:41 30.09.2021
Крај!
Победа Партизана од 2:0, после два гола Марковића у првом полувремену. У наставку је виђена успаванка у Хумској без много прилика и квалитетног фудбала, али оно што је најбитније је да црно-бели освајају три бода.
20:33 30.09.2021
8 минута надокнаде!
20:26 30.09.2021
84' Нова измена у Партизану
Изашао је Марковић, ушао Филип Холендер.
20:23 30.09.2021
80' Јојић остао замало „кратак“
Комбиновали су Јовић и Јојић, али је другонаведеном лопта замало побегла у руке голмана Флоре.
20:21 30.09.2021
78' Без превише занимљивости
Ритам утакмице потпуно је умртвљен, поготово после повреде која је трајала неколико минута.
20:14 30.09.2021
70' Интервенција лекарске екипе
Сепик, фудбалер гостујућег састава, озбиљније се повредио, па је колима Хитне помоћи изнесен са терена.
20:05 30.09.2021
62' Прва реакција Станојевића
Излазе Квинси Мениг и Бибарс Натхо, а улазе Немања Јовић и Данило Пантић.
20:04 30.09.2021
61' Живковић од сјаја до очаја
Прво један очајан центаршут, а онда јако добар ударац са ивице шеснаестерца, али гола нема.
20:02 30.09.2021
59' Брани Поповић!
Још један добар напад Флоре преко Васиљева, а сада и веома јак ударац. Ипак, одлична одбрана Поповића.
19:56 30.09.2021
53' Марковић промашио зицер!
Још једна муњевита контра Партизана, па ударац Гомеша који брани голман Флоре.
Лопта се одбила до Марковића, који је имао све у својим рукама, али је проклизао и шутирао далеко од гола.
19:48 30.09.2021
Почело је друго полувреме
19:32 30.09.2021
Крај првог полувремена
Иако је Флора у пар наврата била бољи ривал, Партизан је оставио бољи утисак после првих 45 минута. Два гола Лазара Марковића, а могао је да падне и још који.
2:0 за Партизан (Марковић 20, 42)
45+1' Замало Гомеш!
Ово је била још једна велика шанса. Нико није напао Рикарда унутар казненог, па се он наместио на десну ногу, али шутирао замало непрецизно.
19:27 30.09.2021
42' Марковић постигао други гол – 2:0!
Марковић је кренуо у слалом са десног бока, прешао неких двадесетак метара, а онда шутирао. Иако ударац није био лош, значајно му је помогло то што се лопта одбила од једног од дефанзиваца Флоре и преварила Игонена.
19:25 30.09.2021
Води и Гент
Што се другог меча Партизанове групе тиче, Гент је повео на свом терену против Анортозиса. Стрелац је био Тисудали у 28. минуту.
19:21 30.09.2021
36' Офанзива Флоре
После доста времена без офанзиве гостију, у последњих неколико минута имамо нови притисак. Додуше, без озбиљнијих шанси, јер се Партизан добро брани пред својим шеснаестерцом.
19:15 30.09.2021
30' Очајан ударац Менига
Добио је одличну лопту Мениг, ушао у шеснаестерац по левој страни, али левом ногом шутирао јако лоше.
19:09 30.09.2021
24' Настављају се напади домаћина
Флора је у нокдауну и то црно-бели покушавају да искористе. Овог пута ипак мало прејак центаршут Марковића, па Рикардо лопту главом шаље преко гола.
19:05 30.09.2021
20' Гоооол – Партизан води!
Шутирао је Рикардо, одбранио је голман Флоре, али се лопта одбила до Марковића који ју је главом сместио у мрежу!
1:0 за Партизан!
19:02 30.09.2021
16' Партизан се ослободио притиска
Иако се игра све чешће на половини Флоре, и даље Партизан није имао озбиљнију прилику. У 16. минуту бележимо јако лош ударац Јојића са дистанце.