Дејан Давидовац и Лука Митровић - Sputnik Србија

Митровић бриљирао – Звезда фуриозном игром у завршници победила Будућност!

Кошаркаши Црвене звезде победили су Будућност 71:63 (19:14, 18:15, 8:18, 26:16) у дербију другог кола АБА лиге.
Изабраници Дејана Радоњића отпор противника сломили су почетком четврте четвртине када су серијом 13:0 преузели вођство које до краја нису испуштали.
Најбољи у редовима црвено-белих био је Лука Митровић (17 поена, седам скокова) који је сâм носио Звезду у трећој четвртини постигавши свих осам поена за клуб са Малог Калемегдана.
У четвртој деоници прикључили су му се Калинић, Волтерс, Кузмић и Добрић, те је актуелни шампион региона и Србије уписао заслужену победу.
Очекивала се тврда утакмица, на мало поена са јаким одбрана и од старта се играло у таквом ритму.
Поени су се тешко постизали, а Звезда је била та која је за нијансу чешће успевала у намери да провуче лопту кроз обруч противника.
Расположен је био Кузмић, пратио га је и Давидовац, те су црвено-бели имали пет поена предности после десет минута – 19:14.
У истом ритму наставило се у другој деоници. Звезда је поново била та која је контролисала темпо, па је тако и предност расла.
У два наврата било је +10, у завршници и +11, али Будућност је успела да искористи мали пад концентрације противника и да смањи заостатак на -8 пред петнаестоминуту паузу (37:29).
Трећа четвртина била је најгора за српског кошаркаша у овој сезони. Ништа није функционисало у игри Звезде, а поене је постизао само Лука Митровић.
Црвено-бели овај период изгубили су са 18:8 и пред четврту четвртину моментум је био на страни гостију.
Ипак, Звезда је показала карактер у последњој деоници и серијом 13:0 отворила је овај период. Ту је утакмица и решена.
Будућност није имала снаге да се поново врати из двоцифреног заостатка и победа је отишла у руке екипе Дејана Радоњића.
Најефикаснији у победничком тиму био је Митровић са 19 поена и седам скокова, док су Калинић и Кузмић постигли 13.
Код Будућности бољи од осталих био је Сили са 19 поена, док је Рид убацио 15, а Мицов 11.
22:53 04.10.2021
40' – 71:63 – победа Звезде!
22:47 04.10.2021
39' – 66:59 – Звезда има велику предност
Смањила је Будућност, али то је и даље велика предност црвено-белих. Атић и Рид су пропустили шансу да још више умање заостатак.
Незгодан пад Лазаревића после офанзивног скока. На срећу, све је у реду.
Добрић је погодио једно од два бацања, 66:56. Сили смањује на -7.
22:41 04.10.2021
37' – 65:52 – тројка Добрића!
Јако важан кош Звезде! Рид је затим направио фаул у нападу и домаћин се налази пред победом.
22:39 04.10.2021
36' – 62:52 – Звезда одржава предност
Мицов је смањио на -10, а Кузмић је вратио +12, 62:50.
Затим Кобс погађа оба бацања, 62:52.
22:36 04.10.2021
35' – 60:48– Кузмић поентира на обручу
Сјајна асистенција Волтерса.
Сили је смањио заостатак, а затим Калинић поентира, 60:48.
22:33 04.10.2021
34' – 56:47 – расте предност Звезде!
Калинић краде лопту и полаже је у кош! Тајм-аут Џикић.
Звезда је одиграла добру одбрану, али је пожурила и лопта припада гостима.
22:30 04.10.2021
33' – 54:47 – фуриозан почетак Звезде
Тројка и Нејта Волтерса!
Ди Џеј Сили није успео да поентира. На другој страни Ивановић је промашио тројку.
22:28 04.10.2021
32' – 51:47 – тројка Калинића!
Поентира српски кошаркаш. Зоран Николић прави фаул у нападу, грешка за грешком Будућности.
22:26 04.10.2021
31' – 48:47 – сјајни Лука Митровић
Поентира уз фаул на старту последње четвртине.
Нова изгубљена лопта гостију на почетку четврте четвртине.
22:24 04.10.2021
30' – 45:47 – крај треће четвртине
Звезда је постигла осам поена у овом периоду игре и свих осам је убацио Лука Митровић...
22:22 04.10.2021
Звездина четвртина у једном нападу
22:20 04.10.2021
29' – 45:46 – Митровић држи Звезду
Свих осам поена Звезде у трећој четвртини постигао је крилни центар. Кобс је промашио флоутер, а затим је Симоновић изгубио лопту.
22:14 04.10.2021
28' – 43:46 – вођство Будућности
Мицов је погодио тројку, а затим Калинић није успео да поентира под кошем Будућности.
Мицов сада погађа и два бацања, 41:46.
Митровић је офанзивним скоком обезбедио нови напад, а пошто је фаулиран и два слободна бацања – 43:46.
22:11 04.10.2021
26' – 41:40 – Звезда прекида празан ход
Волтерс асистира за Митровића, 39:40.
Добра одбрана Звезде, али греши Калинић.
Нови поени за Митровића, левим полу-хорогом.
22:09 04.10.2021
25' – 37:40 – нова изгубљена лопта домаћина
Митровић је направио фаул у нападу док је постављао блок.
Сили асистира за Рида, 37:40.
Волтерс је промашио отворен шут. Звезда пет минута без коша.
22:06 04.10.2021
24' – 37:38 – траје серија Будућности
Поново је поентирао Ди Џеј Сили.
Ивановићу је изашла лопта из коша, а затим Сили поново погађа, 37:38.
22:04 04.10.2021
23' – 37:34 – Звезда се мучи
Ивановић је промашио отворен шут, баш као и Дејан Давидовац.
Давидовац је дошао до лопте у нападу, али црвено-бели нису успели да поентирају из додатног поседа.
22:02 04.10.2021
22' – 37:34 – гости боље отворили 3/4
Будућност после офанзивног скока долази до новог напада. Ипак, Вили Рид је направио грешку у корацима.
Добрић је промашио шут од таблу, а затим Сили погађа тројку, 37:34.
22:00 04.10.2021
21' – 37:31 – почела је трећа четвртина!
Звезда губи лопту. Куриџа поентира преко Лазаревића, 37:31. Још једна изгубљена лопта црвено-белих. Лазаревић је направио грешку у корацима.
21:47 04.10.2021