Били су „џелат“ Србије, а сада су у сузама – јер су шампиони света! /видео/

© Фото : Screenshot/Youtube@FIFATVФутсалери Португалије по освајању Светског првенства 2021.
Футсалери Португалије по освајању Светског првенства 2021. - Sputnik Србија, 1920, 04.10.2021
Футсал репрезентација Португалије, која је претходно избацила Србију у првој нокаут рунди, освојила је Светско првенство у Литванији победивши Аргентину у финалу резултатом 2:1.
Португалија је тиме први пут у историји освојила Светско првенство и објединила титуле првака света и Европе.
Португалци су повели у 15. минуту голом Вареле, да би на 2:0 повисио исти играч у 28. минуту.
У истом периоду уследио је и први гол Аргентинаца, који су себи дали наду поготком Клаудина.
У самој завршници уследила је права драма, пошто су прво у 36. минуту судије гледале ВАР због играња руком Жоаа Матоша, али није било ништа од пенала.
Гаучоси су затим кренули да играју без голмана, погодили оквир гола у последњим минутима, али на крају остали без изједначења.
Подсетимо, Португалци су после велике драме и продужетака победили Србију у осмини финала са 4:3.
Постоји разлог зашто је заустављен херојски пут Србије
Србин је упозорио – сада су и Шпанци жртве: „Чему служи провера када не признају грешке?!“