Богдановић солидан, Бјелица дебитовао, а тата Јокић одмарао

© AP Photo / Darron CummingsСрпски кошаркаш Богдан Богдановић
Српски кошаркаш Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 05.10.2021
У ноћи између понедељка и уторка одиграно је чак девет припремних утакмица НБА лиге, а Мајами је декласирао Атланту резултатом 125:99 чије је боје бранио српски репрезентативац Богдан Богдановић који је био солидан. Никола Јокић није излазио на паркет у тесном поразу Денвера од Лос Анђелес Клиперса –103:102.
Кошаркаши Атланте су само у првој четвртини били равноправан ривал у двобоју са Мајамијем, с обзиром на то да су Хитси на полувреме отишли с двоцифреном разликом од 16 поена.
Српски ас Богдан Богдановић био је расположен за игру, убацио је 10 поена, имао скок и три асистенције, док је Мајами до тријумфа предводио Тајлер Херо са 26 поена, а имао је подршку од Адебаја и Струса који су убацили по 14 поена.
Што се тиче Денвера, у чијој постави се очекивано није нашао прошлосезонски МВП Никола Јокић јер је недавно постао отац те му је тренер Мелоун дозволио још мало да одмори, Нагетси су изгубили тесно од Клиперса.
Тим из Лос Анђелеса је добио прву четвртину резултатом 30:24, али се на одмор отишло са свега плус три за Клиперсе.
Ипак, у наставку су Нагетси које је са 23 поена и седам скокова предводио Мајкл Портер поражени са пола коша, резултатом 103:102.
Од српских кошаркаша на паркету су осим Богдановића, били још Немања Бјелица и Алексеј Покушевски.
Покушевски је убацио 11 поена и имао четири скока, две украдене лопте и асистенцију у поразу Оклахоме од Шарлота резултатом 113:97.
Немања Бјелица дебитовао је за Голден Стејт у тријумфу над Портландом 121:107, постигао је шест поена, имао исто толико асистенција уз четири скока за 18 минута проведених у игру.