Дабл-дабл за 16 минута, али – Бјелица победио Јокића! /видео/

© AFP 2023 / EZRA SHAWНикола Јокић и Немања Бјелица
Никола Јокић и Немања Бјелица - Sputnik Србија, 1920, 07.10.2021
Српски кошаркаши Немања Бјелица и Никола Јокић учествовали су у припремном мечу својих екипа, у којем су Голден Стејт Вориорси победили Денвер Нагетсе са 118:116.
Бјелица је имао запажен учинак у другом мечу за свој нови тим, те га завршио са 13 поена (4/7), три скока и две асистенције.
Јокић је на другој страни био најбољи актер своје екипе, те је за само 16 минута на паркету забележио 17 поена (7/11), десет скокова и два успешна додавања.
Утакмица је почела феноменално по Денвер који практично није могао да промаши у првој четвртини, па је после исте имао чак +13 (39:26).
Ипак, Вориорси су успели да се брзо консолидују, а онда полувреме заврше серијом од 13:0 и поведу.
У трећој и четвртој четвртини виђена је резултатска клацкалица, да би Голден Стејт успео да преломи меч у последњих неколико минута.
Нагетси су на три минута до краја водили 110:109, али су уследиле две тројке Мајкла Мулдера којима је Голден Стејт успео да дође до, како се испоставило, недостижне предности.
Поред Бјелице у победничком саставу су се истакли Стеф Кари са 14, Џордан Пул са 17 и Ото Портер јуниор са 15 поена.
На другој страни, поред Јокића, двоцифрени су били Ерон Гордон са 16, Пи-Џеј Дозир са 13, Џамајкл Грин са 12, Нашон Хајланд са 11 и Џеф Грин са десет поена.
Бобан и Лука разбили Јуту – више поена него минута уз рапсодију због Србиновог потеза! /видео/
Нови „инцидент“ америчке звезде – коштаће га 17 милиона долара?
Хаос у НБА: Евакуисани сви из дворане, а разлог је бизаран /видео/