Српски рвач на крову света!

© Tanjug / MILOS MILIVOJEVICЗураб Датунашвили дочекан у Београду после освајања бронзе у Токију
Зураб Датунашвили дочекан у Београду после освајања бронзе у Токију - Sputnik Србија, 1920, 10.10.2021
Зураб Датунашвили, српски рвач, освојио је златну медаљу на Светском првенству. Он је у категорији до 87 килограма грчко-римским стилом победио Белоруса Кирила Маскевича убедљивим резултатом 9:1.
Грузин који је изабрао да се такмичи под заставом Србије био је бољи у обе рунде, иако је имао благи заостатак на старту. Уследила су два фантастична потеза Зураба која су му донела девет поена и борба је завршена и пре краја.
Подсетимо, Зураб Датунашвили је донео Србији бронзану медаљу на Олимпијским играма у Токију, као и европско злато у Варшави, а сада је на Светском првенству стигао до најсјајнијег одличја.
Иначе, ово је јубиларна 100. медаља за српско рвање на великим такмичењима. Да Србија и те како има континуитет успеха у поменутом спорту, потврђује чињеница да је на последњих шест светских првенстава освојила бар једну медаљу.