Хаос у Панами – и брука Америке /видео/

© REUTERS / ERICK MARCISCANOНавијачи Панаме
Навијачи Панаме - Sputnik Србија, 1920, 11.10.2021
Утакмица квалификација за Светско првенство између Панаме и Сједињених Америчких Држава имала је хаотичну завршницу са неколико улетања навијача на терен и убацивања додатних лопти, а све је окончано неочекиваним поразом Американаца.
У петом колу квалификација за Мундијал у Катару 2022. године Панама је као велики аутсајдер дочекала репрезентацију САД, али на крају изашла као победник.
Резултат је био 1:0, а једини гол постигао је 31-годишњи Анибал Годој у 54. минуту.
Американци су одиграло јако лош меч, упутили само пет удараца ка голу Панаме, а, занимљиво, ниједан у оквир гола.
На крају је све кулминирало у самој завршници, када су навијачи Панаме кренули да улећу на терен, да деганжирају лопте како би прекинули утакмицу, па да убацују нове лопте како би покушали неком да засметају...
Утакмица је била продужена седам минута, али ни минут више због навијача који су у чак три наврата успели да уђу на терен на тренутак, поред „заспалог“ панамског обезбеђења.
Било како било, Панама је дошла до изузетно битног тријумфа којим се изједначила са САД на табели са осам бодова, три мање од првопласираног Мексика, а један више од четвртопласиране Канаде.