Хрватска подбацила, Русија близу Мундијала! /видео/

© REUTERS / ANTONIO BRONICДетаљ са утакмице Хрватска – Словачка
Детаљ са утакмице Хрватска – Словачка - Sputnik Србија, 1920, 11.10.2021
Фудбалери Русије победили су на гостовању Словенију 2:1, а како је Хрватска ремизирала против Словачке, „Зборнаја команда“ налази се јако близу пласмана на Светско првенство у Катару 2022. године.
На два кола до краја квалификација за Мундијал екипа Русије има два бода више од Хрватске и све смо ближи томе да ће утакмица између две репрезентације (Хрватске и Русије) која се игра 14. новембра одлучити путника у Катар.
Русија у наредном колу чека Кипар, Хрватска се састаје са Малтом, и ако оправдају улоге фаворита, а требало би то да учине без проблема, онда ће дуел у последњем колу дати одговор ко ће се директно пласирати у Катар.
Русима ће у том случају бити довољан реми, док ће изабраници Златка Далића морати да дођу до сва три бода пред домаћом публиком уколико желе да избегну бараж.
У утакмици у Осијеку виђена је чудна утакмица у којој је домаћин, поготово у првом полувремену, потпуно подбацио.
Очекивала су се три бода и евентуалан кикс Русије на тешком гостовању у Словенији, а умало да буде обрнут сценарио.
Словачка је у 20. минуту повела преко Шранца и тада је било јасно да Хрватску чека јако тежак посао.
Само пет минута касније Хрватска је успела да изједначи и на трибинама у Осијеку свима је лакнуло.
Међутим, кратко је трајало радовање екипе Златка Далића. Хараслин је у завршници полувремена шокирао Хрватску и Словачка је на паузи имала гол предности.
Очекивао се одговор Хрвата у другом периоду игре, и добили смо га. Није бриљирала екипа предвођена Луком Модрићем, али је била бољи ривал и у 71. минуту на семафору је поново био нерешен резултат.
Управо је Модрић био стрелац након што је очајно реаговао „живи зид“ Словака.
Наставила је Хрватска са нападима и успела је да постигне гол којим би преокренула резултат, али Влашић се налази о офсајду и остало је 2:2.
До краја утакмице резултат се није мењао и Хрвати су освојили само под.
Када је реч о утакмици у Марибору, Русија је заслужено дошла до сва три бода и првог места у групи.
Екипа селектора Карпина до победе је дошла захваљујући головима Дивијева и Џикије који су голове постизали у 28. и 32. минуту.
Иличић је био једини стрелац за Словенију (40. минут), и то је било недовољно да се избегне пораз, те су Словенци изгубили сваку шансу за пласман на Мундијал.
Русија има велику прилику да обезбеди визу за Катар и по свему судећи утакмица у Хрватској одлучиће ко ће директно на Светско првенство, а ко мора пут баража.
Сањају ли: Арапи освајају Енглеску – пала још једна „тврђава“