Чудесна победа Пантера у Љубљани!

© Фото : АБА лига / Цедевита Олимпија / Алес ФевзерДетаљ са утакмице Цедевита Олимпија – ФМП
Детаљ са утакмице Цедевита Олимпија – ФМП - Sputnik Србија, 1920, 11.10.2021
Кошаркаши ФМП из Железника направили су велико изненађење победивши после продужетка Цедевита Олимпију усред Љубљане – 92:89 (18:18, 16:23, 20:22, 23:14, 15:12).
Екипа тренера Стефановића одиграла је феноменалну четврту четвртину и продужетак, и потпуно заслужено долази до велике победе у Словенији.
Многи су пре утакмице уписали победу Цедевити, били су велики фаворити домаћини, али ФМП је још једном показао да је саставио јако добар тим.
После три одигране утакмице Цедевита и ФМП имају скор од две победе и пораза, баш као и Мега, Будућност, Црвена звезда и Игокеа.
Популарни Пантери имали су чак шест двоцифрених кошаркаша на крају утакмице, што само говори о тимској игри.
Најефикаснији био је Радоњић са 16 поена, Невелс је додао 15, по 14 су постигли Изунду и Павићевић, Тасић је убацио 13, а Џонс 10.
У завршници утакмице оба клуба имала су шансу да заврше утакмице, али лопта при резултату 77:77 није хтела у кош. На крају је последњи шут у регуларном делу меча имао Пулен и промашио је.
Ушло се у додатних пет минута меча, а тамо екипа из Железника није попустила. Невелс и Џонс играли су сјајно, а затим је Радоњић са линије са слободна бацања „довршио“ Цедевиту.
ФМП у наредном колу чека Морнар, док Цедевита гостује Црвеној звезди.