Фудбалери Србије - Sputnik Србија

Од сна до ноћне море и назад – Србија има још један корак до циља!

Фудбалска репрезентација Србије савладала је Азербејџан резултатом 3:1 у претпоследњој утакмици квалификација за Светско првенство и обезбедила је место у баражу, а у наредном дуелу против Португалије играће за директан пласман у Катар 2022. године.
Србија је одиграла одличну утакмицу, створила прегршт прилика за гол, повела је преко Душана Влаховића из пенала у 30. минуту, али је меч вратила „на нулу“ у надокнади времена другог полувремена.
Катастрофалну грешку тада је направио голман Предраг Рајковић, поклонивши лопту ривалима, а сигуран егзекутор био је Емин Махмудов.
Ипак, дилеме о победнику отклонио је Влаховић, другим својим голом у 52. минуту, а пола сата касније тачку је ставио Душан Тадић, поготком из другог досуђеног пенала за Србију.
Наредни меч за тим Србије је заказан за 11. новембар, против екипе Катара у дуелу без резултатског значаја, а три дана касније гостује Португалији у одлучујућој утакмици за пласман на Светско првенство.
Србија је од старта меча показала своје намере да упише сигурну победу, атаци су се низали, а прва велика шанса забележена је у 11. минуту када је Душан Влаховић, после одличне акције са Сергејем Милинковићем-Савићем лепо шутирао, али је погодио само спољни део стативе.
Три минута касније виђена је слична ситуација, у 16. минуту је поново под притиском била одбрана Азера, али је четири минута касније потпуно заборавила Хрвата у дресу Азербејџана Филипа Озобића који је неометан шутирао са ивице казненог простора.
Срећом, поред гола.
Србија је нападала, без обзира на све, низале су се брзе акције, али није било правог решења у шпицу, нити је лопта долазила на право место, нити у право време, а ни до правог играча у најбољој позицији за шут.
Коначно је брава гола Азера откључана у 30. минуту, 120 секунди касније Влаховић је изнудио једанаестерац после дивне лопте коју му је упутио Матија Настасић, а потом је и сигурно реализовао најстрожу казну.
Низ акција Србије је крунисан и голом, у 42. минуту мрежу је затресао Милинковић-Савић, али није било прилике за радост пошто је погодак поништен због офсајда. Сасвим оправдано.
И онда – пакао!
Таман када се очекивало да судија одсвира крај првог полувремена, Милош Вељковић је вратио лопту Предрагу Рајковићу коју ју је најпре примио, а потом је желео и да се „издрибла“, што се завршило на најгори могући начин.
Рајковић је лопту предао ривалу, Емин Махмудов је био најприсебнији и само је пласирао лопту у небрањену мрежу.
Шок и мук на празном стадиону „Рајко Митић“ у Београду је трајао током целог полувремена, али је било јасно да је Пикси имао праве речи за своје пулене, дисциплина је подигнута на виши ниво и резултат је био евидентан.
У 52. минуту Милинковић-Савић је погодио пречку, после корнера је Дарко Лазовић бриљантно шутирао, сјајни голман Шакрудин Магомедалијев је добро реаговао, али је на правом месту био Влаховић – за други гол.
Србија је и даље нападала, на терен су ушли Душан Тадић и Александар Митровић, капитен је постигао гол из једанаестерца у 83. минуту, а 14 минута раније најбољи стрелац репрезентације Србије пропустио је зицер који је феноменално одбранио Магомедалијев.
Вреди напоменути да је Србија играла без Николе Миленковића, Немање Гудеља, Страхиње Павловића, као и да су Тадић и Митровић ушли на 25 минута до краја меча, што може да радује селектора Стојковића.
У прилог томе иде и чињеница да је Србија упутила 22 ударца у гол ривала, насупрот свега четири.
Навијачи Албаније гађају флашама фудбалере Пољске - Sputnik Србија, 1920, 13.10.2021
Албанија на стубу страма – насиље као одговор на немоћ /видео/
Меч сте могли да пратите уз Спутњик спорт:
22:40 12.10.2021
95' – Крај! Победа Србије!
Овога пута није било егзибиција, Србија је рутински привела меч крају и обезбедила нова три бода.
22:33 12.10.2021
89' – Замало!
Опет лоша реакција одбране Србије, лопта је пала у петерац, али је срећом фудбалер Азербејџана промашио.
22:32 12.10.2021
88' – Овације за Влаховића
Изашао је двоструки стрелац, прилику је добио Немања Максимовић, а уместо Лазовића на терену је Филип Младеновић.
22:26 12.10.2021
83' – Гол! Тадић!
Капитен Србије је рутински реализовао једанаестерац, Србија води 3:1!
22:25 12.10.2021
82' – Пенал за Србију!
Руком је у казненом простору играо Медведев после ударца главом Вељковића.
22:19 12.10.2021
75' – Костић завршава дуел
Одличан је био Филип Костић, шпартао је дуж левог бока и направио велике проблеме ривалима, а прилику да настави тим путем добио је Немања Радоњић.
22:13 12.10.2021
69' – Каква одбрана Магомедалијева!
Скинуо је зицер Александру Митровићу сјајни голман Азербејџана, са свега неколико метара!
Остаје 2:1 за Србију.
22:09 12.10.2021
65' – Јовић и Грујић напуштају терен
Јовића није хтео гол, Грујић се пожалио на болове и у последњих 25 минута заиграће Душан Тадић и Александар Митровић.
Важно је рећи, они не смеју да добију жути картон како би могли да играју против Португалије у наредном колу.
22:08 12.10.2021
64' – Бомбардер!
Влаховић је кроз тројицу ривала успео да стигне до лопте, топовски шутирао, натерао голмана да крајњим напорима избије лопту, а потом је из одбитка био непрецизан.
Србија води 2:1.
22:06 12.10.2021
62' – Душан силни!
Влаховић је атрактивно, маказицама покушао да запрети голу Азера и био је замало непрецизан.
22:00 12.10.2021
Олакшање Рајковића
Умало да српски голман постане трагичар, али га је други гол Влаховића ослободио притиска.
21:59 12.10.2021
56' – Неће Јовића...
Сјајно је фудбалер Реал Мадрида ослободио себи простор, топовски је шутирао левом ногом из казненог простора, али поред гола.
21:58 12.10.2021
54' – Аух...
Одмах шанса за Азере, севнула је контра, али је жесток шут отишао преко гола.
Рајковић не би имао шансе...
21:56 12.10.2021
52' – Гол! Влаховић!
На правом месту у право време, фантастичан шут Лазовића је одбранио Магомедалијев, али је Влаховић био ту да убаци лопту у мрежу.
21:55 12.10.2021
52' – Пречка!
Опет одличан напад Србије са бока, лопта је после карамбола стигла до Сергеја, дивно је покушао да пласира лопту, али је погодио пречку.
21:53 12.10.2021
50' – Јовићу не иде...
Поново је покушао главом после центаршута и поново је промашио.
21:52 12.10.2021
48' – Први корнер за Србију
Поред много напада, константне офанзиве, осам удараца на гол, Србија није имала корнер у првом полувремену.
21:44 12.10.2021
Ух, какво прво полувреме...
Србија је играла одважно, нападачки, амбициозно, створила је велики број великих прилика, али је потом сурово кажњена.
Вреди напоменути да су српски играчи у појединим деловима полувремена деловали опуштено, чак и превише, нису имали довољно концентрације у завршници, а било је прилика да голова буде више од једног и то оног који је постигао Влаховић из пенала.
На крају полувремена, као казна, стигао је поклон гол за Азербејџан, Рајковић је направио катастрофалну грешку и вратио утакмицу на нулу.
Имаће Пикси шта да каже у полувремену...
21:32 12.10.2021
45' – Какав кикс! Гол за Азербејџан!
Невероватна грешка Рајковића, заиграо се у казненом простору, изгубио лопту и поклонио гол ривалу.
Стрелац је био Махмудов.
21:29 12.10.2021
43' – Како брани Магомедалијев!
Фантастична акција Србије, Лазовић је добио лопту од Грујића, центрирао право на главу Јовићу, али је голман Азербејџана бриљантно реаговао.