Јокић из првог реда гледао магију Алексеја Покушевског /видео/

© REUTERS / Alonzo AdamsСрпски кошаркаш Алексеј Покушевски на мечу против Денвер Нагетса
Српски кошаркаш Алексеј Покушевски на мечу против Денвер Нагетса - Sputnik Србија, 1920, 15.10.2021
Алексеј Покушевски, талентовани српски кошаркаш, одиграо је сјајну утакмицу у последњој припреми за сезону 2021/22, а то је уживо испратио и актуелни МВП најјаче кошаркашке лиге на свету – Никола Јокић.
Оклахома Сити и Денвер завршили су са утакмицама у предсезони, и нешто задовољнији су Нагетси који су после продужетка победили Тандер (113:107).
На паркету је требало да видимо два српска кошаркаша – Јокића и Покушевског – али је тренер Денвера Мајк Мелоун одлучио да одмори најбољег играча лиге.
Стога је на паркету био само „српски једнорог“ и присуствовали смо најбољој његовој утакмици у предсезони.
Покушевски је играо 38 минута и меч је завршио са 22 поена, осам скокова, три асистенције и једном украденом лоптом, док је из игре шутирао 9/16, а тројке 4/9.
Поку је уживао на терену, а посебно импресиван био је у другом полувремену када је показао раскошан таленат.
Леђна промена, па додавање иза леђа, наставак кретње и затим лагано поентирање у рекету.
Покушевски је и у првом полувремену имао потезе„ које кошаркаш висок 213 центиметара не би требало да зна да ради“.
Нажалост то није било довољно да Оклахома избегне пораз од Денвера, али то у предсезонским утакмицама и није толико важно.
Покушевски се мучио са процентима у досадашњем делу припрема, а против Нагетса направио је најбољу могућу увертиру за надолазећу сезону. То је потврдио и тренер Оклахоме Марк Дегнолт.
„Вечерашњим издањем направио је леп корак напред“, рекао је шеф стручног штаба Тандера.
Покушевски није био најбољи појединац утакмице, ласкаво признање ипак је отишло у руке плејмејкера Денвера Маркуса Хауарда који је са 31 поеном предводио екипу до победе.
Нагетси прву утакмицу у сезони играју против Финикс Санса 21. октобра у 04.00 по средњеевропском времену, док се Оклахома истог дана сат времена раније састаје са Јутом Џез.