Спектакл у Москви – преокрет, голеада и чудо момка из Замбије /видео/

© Sputnik / Владимир Астапкович / Уђи у базу фотографијаДетаљ са утакмице Спартак - Лестер
Детаљ са утакмице Спартак - Лестер - Sputnik Србија, 1920, 20.10.2021
Љубитељи фудбала у Москви су имали прилику да виде прави спектакл у дуелу домаћег Спартака и Лестера, у оквиру Лиге Европе, а победу резултатом 4:3 остварила је гостујућа екипа за коју је све голове постигао феноменални Патсон Дака.
Нападач из Замбије се чак четири пута уписао у листу стрелаца и готово самостално је креирао преокрет којим је Лестер остварио победу.
Наиме, Спартак је до 44. минута постигао два поготка, у 11. је прецизан био Александар Собољев, а 33 минута касније предност је дуплирао Џордан Ларсон.
Ипак, свега 60 секунди касније Дака се први пут уписао у стрелце, на асистенцију Келечија Ихенача.
Три минута игре у наставку је било довољно сјајном фудбалеру да изједначи, у 54. минуту је донео преокрет, а у 79. је и четврти пут затресао мрежу у Москви.
Пораз Спартака ублажио је Собољев, својим другим голом на асистенцију Виктора Мозеса.
После три одиграна меча у Групи Ц, Лестер је другопласирани са четири бода, док је Спартак остао на три, зарађена победом над Наполијем.