Брутална Србија победила 11:0!

© Фото : Marko Metlas / Фудбалски савез СрбијеМлади фудбалери Србије – до 17 година
Млади фудбалери Србије – до 17 година - Sputnik Србија, 1920, 21.10.2021
Млада фудбалска репрезентације Србије, до 17 година, победила је Лухтенштајн 11:0 у првом колу квалификација за Европско првенство.
Изабраници Радована Кривокапића на најбољи могући начин започели су циклус квалификација за шампионат Старог континента.
Млади српски фудбалери плесали су по терену, квалитет је био на њиховој страни и казнили су сваку грешку противника.
Већ после пола сата игре било је јасно да ће „орлићи“ уписати победу. Први се у листу стрелаца уписао Шљивић у 15, а затим је и Бубањ погодио у 23. минуту.
Само шест минута касније на семафору је било 3:0 (Милошевић), а Шљивић је другим голом на утакмици поставио коначних 4:0 у првом полувремену.
Играо се 36. минут када је млади фудбалер Црвене звезде други пут савладао голмана Лихтенштајна.
У другом периоду игре Србија је наставила да „гази“ противника.
У 50. минуту Бубањ је погодио за 5:0, а само 120 секунди касније на семафору је било 6:0. Стрелац је овога пута био Милошевић.
Минут после шестог гола дошао је седми (поново Бубањ, хет-трик), а затим је у 56. и Милошевић постао играч који је постигао трећи гол на утакмици.
Наредних двадесет минута није било голова, а потом смо у последњих петнаест видели још три. У листу стрелаца уписао се Радоњић, а коначан резултат поставио је Николашевић у 86. и 90. минуту.
Див из Србије неће заиграти у Београду, али за Спутњик каже: „Ту ће бити једна громада!“