Партизан демолирао Крку

© Фото : АБА лига / Партизан НИС / Драгана СтјепановићАлен Смаилагић – детаљ с утакмице КК Партизан – Крка
Ален Смаилагић – детаљ с утакмице КК Партизан – Крка - Sputnik Србија, 1920, 23.10.2021
Кошаркаши Партизана победили су Крку 92:45 (18:11, 25:17, 21:6, 28:11) у петом колу АБА лиге.
Изабраници Жељка Обрадовића одиграли су одличну утакмицу и уписали су пету победу у исто толико дуела.
Партизан је први пут ове сезоне одиграо утакмицу у дворани „Александар Николић“, пошто је „Штарк арена“ заузета због предстојећег Светског првенства у боксу.
Црно-белима је пријала промена, били су одлични од првог до последњег минута и ниједном се није поставило питање победника.
Најефикаснији у екипи из Хумске био је Јам Мадар са 23 поена, док су по 15 постигли Родионс Курукс и Кевин Пантер. Поражене је предводио Јуриј Мацура са девет поена.
Већ на полувремену је било јасно да ће Партизан уписати победу, пошто је после двадесет минута игре резултат на семафору био 43:28.
Трећа четвртина била је она у којој је Партизан потпуно сломио отпор гостију. Овај период игре добили су 21:6, те је на семафору било 64:34.
У последњој четвртини предност је само расла и на крају је она износила чак +47 – 92:45.
Партизан у наредном колу гостује Борцу у Чачку, док Крка дочекује Студентски центар.