Катастрофа „црвених ђавола“ – Ливерпул их уништио за 45 минута!

© REUTERS / PHIL NOBLEДетаљ са утакмице између Манчестер јунајтеда и Ливерпула
Детаљ са утакмице између Манчестер јунајтеда и Ливерпула - Sputnik Србија, 1920, 24.10.2021
Фудбалери Манчестер јунајтеда примили су четири гола од Ливерпула у првом полувремену дербија деветог кола Премијер лиге. На крају утакмице гости са „Енфилда“ славили су 5:0.
У вероватно највећем дербију британског фудбала на терену је постајала само једна екипа – Ливерпул.
Екипа Јиргена Клопа одлично је отворила утакмицу и већ у петом минуту је повела. Стрелац је био Наби Кеита на асистенцију Мохамеда Салаха.
Само осам минута касније на семафору је било 0:2. Велику грешку направила је одбрана Јунајтеда и Жота је неометан удвостручио предност.
Ливерпул се ту није зауставио. Мохамед Салах је у 38. минуту пронашао пут до мреже и Јунајтед је био на коленима.
Да катастрофа Јунајтеда буде употпуњена побринуо са поново Египћанин. Голом у четвртом минуту надокнаде поставио је коначних 0:4 после првог полувремена.