Маестро Тадић – Ајакс „петардом“ испратио ПСВ у Ајндховен! /видео/

© REUTERS / PIROSCHKA VAN DE WOUWСрпски фудбалер Душан Тадић на утакмици против Борусије из Дортмунда
Српски фудбалер Душан Тадић на утакмици против Борусије из Дортмунда - Sputnik Србија, 1920, 24.10.2021
Фудбалери Ајакса победили су ПСВ 5:0 у дербију десетог кола Ердевизије. Српски играч Душан Тадић одиграо је сјајан меч, те је са голом и две асистенције предводио клуб из Амстердама до победе.
Тадић, који је сезонама уназад најбољи играч Ајакса, поново је показао да поседује магију у ногама и голом и две асистенције одушевио у највећем холандском дербију.
Асистирао је у 19. и 56. минуту за 1:0, односно 2:0, а у 91. поставио је коначних 5:0.
Српски фудбалер сјајно је „напао“ простор, затим је прошао поред голмана и рутински проследио лопту у празну мрежу.
Тадић је одлично отворио утакмицу. У 19. минуту пронашао је Бергхуиса који је рутински погодио за 1:0.
Са тим резултатом отишло се на полувреме. На старту другог периода Тадић је поново био тај који је спојио саиграче са голом.
Овога пута асистирао је Себастијану Алеу.
Десет минута касније Бразилац Антони погодио је за 3:0.
А, у 76. у стрелце се уписао и Дејви Класен.
На крају је коначан резултат поставио Тадић, и Ајакс је још једном потврдио доминацију у холандском фудбалу.
Екипа из Амстердама налази се на првом месту са 25 бодова и гол разликом 37:2, док је ПСВ други са четири мање.
Катастрофа „црвених ђавола“ – Ливерпул их уништио за 45 минута!