Дабл-дабл Кузмића, Добрић одличан – Звезда славила у Бару

© Фото : АБА лига / Морнар - Барско злато / Медиа проСрпски кошаркаши Огњен Добрић и Младен Јеремић – КК Црвена звезда - Морнар
Српски кошаркаши Огњен Добрић и Младен Јеремић – КК Црвена звезда - Морнар - Sputnik Србија, 1920, 24.10.2021
Кошаркаши Црвене звезде победили су на гостовању Морнар из Бара 77:69 у петом колу АБА лиге.
Изабраници Дејана Радоњића одиграли су добру утакмицу у Црној Гори и задовољни се враћају за Београд.
Огњен Кузмић одиграо је сјајну утакмицу, можда и најбољу откако се вратио кошарци после саобраћајне несреће.
Центар Звезде на терену је провео 25 минута и меч је завршио са 14 поена, 13 скокова, и индекс корисности 30.
Њега је пратио Огњен Добрић са 22 поена, док је двоцифрен био и Алекса Ускоковић са 10 поена.
Друга четвртина била је једна од кључних, пошто је Звезда успела да добром одбраном заустави напад домаћина, те је на полувремену имала пет поена предности – 43:38.
Током треће деонице резултат се није много мењао, црвено-бели одржавали су предност и пред последњих десет минута имали су +6, 58:52.
У четвртој четвртини утисак је био да ћемо добити драматичну завршницу када је Морнар преко Лазића повео +2 (64:62).
Звезда је успела да се консолидује и да преко Добрића поново преузме контролу над утакмицом. Можда и кључни кош постигао је Алекса Ускоковић на минут и по до краја (73:65).
Актуелни шампион Србије и региона отишао је на +8 и Морнар није успео да се врати. Екипа из Бара још чека на победу (0/5), док је Звезди ово била пета победа.
„Луди Србин“ о Јокићу: Спектакуларан, интересантан, другачији /видео/