Звезда изгубила утакмицу за десет минута – „манекени“ нанели пети пораз црвено-белима

© Фото : AdmiralBet ABA league/Dragana StjepanovićКошаркаши Црвене звезде против Сплита
Кошаркаши Црвене звезде против Сплита - Sputnik Србија, 1920, 28.10.2021
Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Арманија из Милана 79:62 у седмом колу Евролиге.
Изабраници Дејана Радоњића доживели су пети пораз у елитном кошаркашком такмичењу, док је Милано остварио шесту победу у само седам одиграних дуела.
Црвено-бели утакмицу су испустили у првој четвртини коју су „манекени“ из Милана добио резултатом 24:6.
Актуелни шампион Србије и региона није успео да се опорави након јако лоше четвртине и до краја сусрета Армани се константно налазио у предности.
Најефикаснији у пораженом тиму био је Лука Митровић са 17 поена, док је Огњен Добрић убацио 13. Победника је предводио Шевон Шилдс са 18, Денијелс је додао 12, а Тарзуски 10 поена.
Звезда на почетку утакмице није успевала да пронађе пут до противничког коша, а са друге стране ни дефанзива није најбоље функционисала.
Армани је први период добио са великих +18 и било је јасно да ће се гости из Београда тешко вратити у егал.
У наредне две деонице Звезда је изгледала добро на терену, то нам говори и семафор јер је другу и трећу четвртину добила минималним резултатима.
Међутим, заостатак од осамнаест поена из прве четвртине био је пресудан да црвено-бели не ухвате потпуни прикључак.
Била је екипа Дејана Радоњића више пута на -9, на једноцифреном заостатку, али што квалитет Арманија, а што и неке погрешне одлуке гостију, узроковале су томе да Звезда не дође до егала.
Милано је у четвртој четвртини мини серијом сломио отпор Звезде и на крају је уписао рутинску победу.
Звезда у наредном колу чека Панатинаикос, док ће Милано угостити Барселону.
Лукић: Није немогуће да Русија освоји Олимпијске игре