„Краљ“ пао у Казању – Руси срушили Реал!

© Sputnik / Максим Богодвид / Уђи у базу фотографијаХрватски кошаркаш Марио Хезоња
Хрватски кошаркаш Марио Хезоња - Sputnik Србија, 1920, 29.10.2021
Кошаркаши Уникса из Казања победили су Реал Мадрид 65:58 у седмом колу Евролиге.
Изабраници хрватског тренера Велимира Перасовића у драматичном финишу успели су да сломе отпор Мадриђана и направе изненађење.
Утакмицу за Мадрид изгубио је Томас Ертел који је у последњем минуту са две лоше одлуке поклонио лопту домаћина, након чега су ови имали контру и лаке поене.
Уникс је на тридесет секунди повео пет поена и Реал није успео да се врати.
Најефикаснији у победничком тиму били су Марио Хезоња и Андреј Воронцевич са по 13 поена, док су Лорензо Браун и Ајзеа Кенан додали девет.
Код гостију бољи од осталих био је Валтер Таварес са 15 поена, седам скокова и четири укарадене лопте.
У Казању смо гледали јако тврду утакмицу, кошеви су се тешко постизали и то је више ишло у прилог домаћину.
Мадриђани су се у другом полувремену углавном налазили у предности, а Уникс је држао корак и било је јасно да нас чека узбудљива завршница.
Када је Алберто Абалде погодио тројку за 55:58, утисак је био да ће Реал успети да извуче победу, међутим, одиграли су јако лоше у последња два и по минута и Уникс је утакмицу завршио серијом 10:0.
Ово је била друга узастопна победа за руски клуб у Евролиги, док је Реал претрпео други пораз у седам одиграних утакмица.