Јокић бриљирао – Денвер славио у завршници за инфаркт /видео/

© AP Photo / Bruce KluckhohnКарл Ентони Таунс и Никола Јокић – детаљ са утакмице Денвер – Минесота
Карл Ентони Таунс и Никола Јокић – детаљ са утакмице Денвер – Минесота - Sputnik Србија, 1920, 31.10.2021
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Минесоту Тимбервулвс 93:91, у утакмици пуној узбуђења и у којој је поново доминирао Никола Јокић. Српски кошаркаш био је херој екипе, али је лако могао да буде и трагичар јер је у последњим секундама изгубио лопту, међутим, затим искупио добро одбраном.
Српски кошаркаш налази се у феноменалној форми на почетку сезоне и упркос блажој повреди колена одиграо је две утакмице у две ноћи, и тиме је помогао Денверу да дође до исто толико победа.
Дан пре савладан је Далас, а у ноћи између суботе и недеље по средњеевропском времену побеђена је Минесота.
Јокић је доминирао, посебно активан био је у скоку сакупивши чак 19 лопти, а и нападу је имао добру продукцију – 26 поена, 10/26 из игре, седам асистенција, украдену лопту и на то је додао три блокаде.
Ипак, актуелни МВП могао је да буде и трагичар, пошто је изгубио лопту у последњем нападу, али Минесота није успела да поентира јер је Вил Бартон сјајном блокадом спречио Бизлија да изједначи.
Затим је и Јокић одиграо добру одбрану над Едвардсом и на семафору је остало 93:91 за екипу из Колорада.
Нагетси су слабо отворили утакмицу, почетком друге четвртине имали су и четрнаест поена заостатка, али уласком Боунса Хајленда екипа Мајка Мелоуна добила је нову енергију.
„Руки“ Денвера по ко зна који пут показао је да заслужује минуте и Денвер је у завршници полувремена успео да дође од -14 до -4 (43:47).
„Он је неустрашив“, кратко је рекао Мелоун на партију Хајленда.
Екипа из Колорада и у наставку утакмице налазила се у заостатку, али није дозволила Минесоти да дође до осетније предности и на семафору је углавном био егал.
Колико је добро одиграо Денвер у завршници говори податак да су за шест и по минута, од резултата 82:87, примили само четири поена, те су меч завршили серијом 11:4.
Хајленд је у тим тренуцима погодио важну тројку, погађали су и Јокић и Морис, па су Нагетси преузели контролу у последњем тренутку.
У завршници Вулвси нису успели да пронађу пут ка кошу и Денвер је остварио важну победу на гостовању.
Поред Јокића двоцифрени су били Морис са 16 поена, Гордон је постигао 12, Бартон 10, а Портер јуниор је поново био слабог учинка – седам поена уз 3/14 из игре.
Поражени тим предводио је Бизли са 18 поена, док су Едвардс, Расел и Таунс постигли по 14.
Претходне ноћи на терену су се нашла још тројица српски кошаркаша. Богдан Богдановић постигао је 13 поена у поразу Атланте од Филаделфије, Немања Бјелица имао је шест поена, осам скокова и три асистенције у победи Голден Стејта против Оклахоме, за коју је Алексеј Покушевски постигао седам поена и уз то је имао девет скокова.
Погледајте резултате преосталих утакмица.