Тадић бриљирао у Дортмунду – преокрет Ајакса за максималних четири од четири! /видео

© AP Photo / Martin MeissnerСрпски фудбалер Душан Тадић
Српски фудбалер Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 03.11.2021
Душан Тадић, један од најбољих српских фудбалера, постигао је један од два гола Ајакса у преокрету клуба из Амстердама на гостовању против Борусије Дортмунд – 1:3 (1:0).

Спортинг Лисабон – Бешикташ 4:0 (3:0)
Ајакс је у претходном колу елитног фудбалског клупског такмичења убедљиво победио Дортмунд (4:0) и очекивао се одговор немачке екипе на „Вестфалену“.
Међутим, да утакмица неће ићи у добром смеру за домаћина могло је да се види у 29. минуту када је Матс Хумелс добио директан црвени картон.
Марк Розе морао је да направи измену, те је у 34. минуту Погранчић заменио Азара. Упркос играчу мање, само 180 секунди од измена Дортмунд је дошао до предности.
У казненом простору оборен је Џуд Белингејм, а пенал је реализвао Марко Ројс.
Ипак, Дортмунд је имао играча мање и после неког времена је попустио. То се десило у 72. минуту када је Душан Тадић одлично пратио акцију.
Овај гол улио је додатно самопоуздање фудбалерима Ајакса и до краја утакмице постигли су још два гола.
У 83. минуту гости из Амстердама дошли су до преокрета. Стрелац је био Себастијан Але, а у улози асистента нашао се Бразилац Ентони.
Десет минута касније Ентони је поново асистирао, а коначан резултат поставио је Дејви Класен.
Ајакс је овом победом обезбедио пласман у нокаут фазу, пошто после четири одиране утакмице има исто толико победа, односно 12 бодова и гол разлику 14:2.
Поред Дортмунда, у Немачкој се ове вечери играо још један дуел. Лајпциг је угостио Пари Сен Жермен и све до последњих секунди било је неизвесно.
Домаћин је боље отворио утакмицу, ПСЖ је затим преокренуо преко Џинија Вајналдума, али је Лајцпиг ипак дошао до бода у последњим тренуцима.
Играо се други минут надокнаде када је Доминик Собослаи реализовао једанеастерац.
Лајпцигу је ово био тек први бод у групној фази Лиге шампиона, док је ПСЖ сада на осам и има један мање од првопласираног Манчестер ситија.
Када смо код „грађана“, они су очекивано лако победили Клуб Бриж (4:1), а у листу стрелаца уписали су се Фил Фоден, Ријад Махрез, Рахим Стерлинг и Габриел Жезус. Почасни погодак за госте дело је Џона Стоунса који је у 17. минуту постигао аутогол.
Од осталих утакмица издваја се победа Ливерпула против Атлетико Мадрида (2:0), Интера над Шерифом из Тираспоља (3:1), као и Спортинга који је у Лисабону надиграо Бешикташ (4:0).
Погледајте све табеле након четврте рунде групне фазе Лиге шампиона.
Грујић сјајан на „Сан Сиру“, Јовић после месец дана добио шансу „на кашичицу“ /видео/
Страшни Митровић не стаје – 19. гол у сезони! /видео/
У чему је тајна ваксерског „дербија“: Зашто се Партизанови играчи вакцинишу, а Звездини не