Казнена експедиција – Звезда прегазила Панатинаикос!

© Фото : Адмиралбет АБА лига / Драгана СтјепановићДејан Давидовац и Никола Калинић – КК Црвена звезда
Дејан Давидовац и Никола Калинић – КК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 04.11.2021
Кошаркаши Црвене звезде победили су Панатинаикос 81:48 у осмом колу Евролиге.
Изабраници Дејана Радоњића остварили су трећу победу у елитном кошаркашком такмичењу, а ова је била најимпресивнија јер су гости из Атине „одувани“ са терена.
Звезда је утакмицу преломила у трећој четвртини добивши овај период 18:10, те је резултат после тридесет минута игре био 57:36.
Најефикаснији у победничком тиму био је Нејт Волтерс са 18 поена, Холинс је постигао 11, а Калинић је додао 10 поена.
Код гостију бољи од осталих био је Дерил Мејкон јуниор са 15 поена, док је Хауард Сент-Рос постигао десет.
Црвено-бели одлично су отворили утакмицу, бриљирао је Нејт Волтерс и разлика је брзо била двоцифрена (16:6). Од тог тренутка па све до краја сусрета домаћин није испуштао предност и заслужено је славио.
Звезда је у другој четвртини одржавала предност, а после тројке Добрића и затим двојке Митровића, када је на семафору било 39:20, било је јасно да ће утакмица ићи у једном смеру.
Коначно у трећој четвртини потпуно је сломљен отпор противника, а потом је у четвртој одрађен рутински посао и црвено-бели уписали су трећу победу у Евролиги.
Звезда у наредном колу чека АСВЕЛ, док ће Панатинаикос угостити Уникс.
Аларм у Колораду: „Јокић ме брине“