Александар Катаи на утакмици ФК Црвена звезда – Митјиланд - Sputnik Србија

Два црвена, аутогол Канге – Звезда поражена од Митјиленда на „Митићу“

Фудбалери Црвене звезде поражени су на домаћем терену од Митјиленда 1:0, у четвртом колу Лиге Европе.
Изабраници Дејана Станковића нису успели да издрже са играчем мање готово свих 90. минута, пошто је Милош Дегенек у 12. минуту добио директан црвени картон.
Дегенек је био последњи играч у одбрани, а како је оборио фудбалера гостујућег тима, судији из Мађарске није преостало ништа друго него да покаже црвени картон.
Црвено-бели добро су се држали са десеторицом на терену и да није било несрећног аутогола у 56. минуту вероватно би извукла бод.
Марко Гобељић направио је лош фаул на ивици казненог простора, те је Митјиланд имао одличну шансу из прекида.
Шутирао је Евандер, а Канга је главом променио смер лопти и Милан Борјан је савладан.
Звезда се и даље налази у доброј позицији да обезбеди пролеће у Лиги Европе, али у преостала два меча мора да одржи разлику од два бода у односу на трећепласирани дански тим.
Утакмица је отворена у спором ритму, екипе су биле опрезне, а онда се у 12. минуту десио детаљ који ће одредити даљи ток утакмице.
У наставку дуела Звезда није имала много прилика. Углавном је претила из даљине и када је примила гол почетком другог периода, било је јасно да ће тешко до повољног резултат.
Ипак, могло је у последњим секундама утакмице да се „запали“ Маракана, пошто је у петом минуту надоканде Александар Драговић шутирао тик поред стативе.
Људи на стадиону, али и крај малих екрана видели су лопту у мрежи, међутим, завршила је мало поред и остало је 0:1.
Утакмицу сте могли да пратите уз блог Спутњика.
22:55 04.11.2021
90+5 – 0:1 – каква шанса за Звезду...
Драговић је шутирао главом поред стативе... тик поред стативе...
22:53 04.11.2021
90+4 – 0:1 – Звезда са девет фудбалера
Црвени картон и Марка Гобељића.
22:49 04.11.2021
90' – 0:1 – шампион Србије пред поразом
Још пет минута на стадиону „Рајко Митић“.
22:44 04.11.2021
85' – 0:0 – све мање времена за црвено-беле
Звезда је пред првим поразом у Лиги Европе.
22:37 04.11.2021
79' – 0:1 – Панков главом преко гола
Солидан шут, али преко пречке.
22:34 04.11.2021
75' – 0:1 – измена у Звезди
Ришаиро Живковић заменио је Гелора Кангу.
22:31 04.11.2021
Подршка професору Милошу Ковићу - Sputnik Србија
Подршка професору историје Милошу Ковићу од стране Делија.
22:29 04.11.2021
69' – 0:0 – опасан ударац Канге
Лопта је завршила мало изнад пречке.
22:27 04.11.2021
68' – 0:0 – Звезда без шансе
Тешко црвено-бели долазе до противничког казненог простора. Тешко је са играчем мање и видећемо да ли ће се нешто променити у наставку меча.
22:24 04.11.2021
Погледајте на крају аутогол Канге
22:19 04.11.2021
60' – 0:1 – Звезда у тешкој ситуацији
Детаљ са утакмице ФК Црвена звезда - Митјиланд - Sputnik Србија
Са десеторицом је на терену, плус су гости из Данске повели.
22:15 04.11.2021
56' – 0:1 – Митјиланд води
Евандер је погодио из слободног ударца.
Гобељић је направио лош фаул на ивици казненог простора. Евандер је имао зицер и уз доста среће преварио је Борјана, пошто је Канга променио правац лопте.
22:12 04.11.2021
52' – 0:0 – Евандер преко пречке
Фудбалер данске екипе шутирао је преко пречке.
22:11 04.11.2021
51' – 0:0 – нови покушај Канге
Са 25 метара шутирао је поред леве стативе.
22:07 04.11.2021
48' – 0:0 – Драговић бриљира
Сјајним интервенцијама више пута је спречио госте да дођу до стопостотне шансе.
22:04 04.11.2021
46' – 0:0 – почело је друго полувреме
21:47 04.11.2021
45' – 0:0 – крај првог полувремена
21:44 04.11.2021
44' – 0:0 – солидан напад Звезде
Павков је добио нешто јачу лопту, успео је да центрира и изнудио је корнер. После ударца и угла Звезда није успела да створи шансу.
21:41 04.11.2021
40' – 0:0 – сјајна одбрана Борјана!
Покушао је Систо, а голман Звезде је сјајно реаговао.
21:35 04.11.2021
34' – 0:0 – мирно на терену