Звезда непотребно закомпликовала – сјајни Калинић за другу победу заредом у Евролиги!

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићКК Црвена звезда
КК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 11.11.2021
Кошаркаши Црвене звезде победили су АСВЕЛ 73:67 у деветом колу Евролиге.
Екипа Дејана Радоњића остварила је другу победу заредом у елитном такмичењу, те после девет одиграних утакмица има скор 4/5. Гости из Француске претрпели су тек трећи пораз и сада су на 6/3.
Звезда је утакмицу преломила у последњој четвртиса 22 поена, а пратио га је имењак :45. До краја дуела гости из Вилербана нису успели да се потпуно врате, иако су унели драму великом серијом. Ипак, времена није било и домаћин је славио.
Најефикаснији у победничком тиму Никола Калинић са 20 поена, а пратио га је имењак Ивановић са 14.
Госте је предводио Елие Окобо са 16 поена, Крис Џонс је убацио 14, а Јусуфа Фал 11 поена уз 10 скокова.
Црвено-бели одлично су отворили утакмицу и после тројке Николе Ивановића повели су +7 (14:7). До краја деонице допустили су противнику свега кош из игре и после десет минута резултат је био 18:9.
Сјајну игру с краја прве четвртине Звезда није успела да пренесе у другу. АСВЕЛ се разиграо, пре свега Крис Џонс и гости су 12:3 ухватили прикључак.
На полувремену актуелни шампион Србије и региона имао је пола коша предности, 33:32.
Звезда је у трећој деоници поново подигла ниво у одбрани и мало по мало је преузимала контролу над утакмицом. Нешто слабије је финиширала овај период, али је пред последњих десет минута имала +5, 50:45.
У четвртој четвртини утисак је био да ће црвено-бели уписати велику победу, после поготка Остина Холинса било је +17 (67:50), међутим АСВЕЛ је успео да унесе драму.
Великом серијом смањили су заостатак, али предност Звезде ипак је била довољна и на крају је заслужено славила.